25 жовтня станеться сонячне затемнення

0
257

Жителі Німеччини та інших країн побачать рідкісне явище.

25 жовтня відбудеться сонячне затемнення фото 1

Середина осені 2022 року запам’ятається вченим та звичайним людям цікавою астрономічною подією. 25 жовтня можна буде побачити сонячне затемнення. За цим рідкісним явищем варто спостерігати за кожним.

Сонячне затемнення 25 жовтня 2022

25 жовтня місяць пройде перед сонцем. Це явище зможуть побачити не лише астрономи, а й пересічні люди. У різних країнах та регіонах відсоток затемнення відрізнятиметься. Чим далі на північний схід, тим більше місяць закриватиме сонце. Наприклад, у Сибіру відсоток затемнення становитиме 82%.

У Німеччині також можна буде побачити часткове сонячне затемнення. Однак тут воно буде менш помітним. Жителі Мюнхена зможуть спостерігати рідкісне астрономічне явище, незважаючи на те, що місяць закриє лише чверть сонця.

Час

У столиці Баварії часткове сонячне затемнення пройде до полудня. Почнеться це явище об 11:14 за місцевим часом. За одну хвилину, тобто до 11:15, закриття сонця місяцем буде максимальним.

Заходи безпеки

Навіть якщо ви не спостерігаєте за затемненням, а просто дивіться на сонце, обов’язково бороніть свої очі. Звичайних сонячних окулярів цього недостатньо. Є великий ризик отримати серйозні травми і навіть повністю засліпнути. Саме тому необхідно використовувати спеціальні окуляри, призначені для спостереження за сонячним затемненням.

25 жовтня мешканці деяких країн зможуть спостерігати за сонячним затемненням.  Фото: twitter.com

Якщо ви вирішили спостерігати за цим явищем у телескоп або бінокль, також не забувайте про заходи безпеки. Додаткові пристрої збільшують не тільки розмір астрономічних об’єктів, але і інтенсивність променів. Деякі вважають, що для того, щоб убезпечити себе, досить просто тримати сонячні окуляри перед об’єктивом. Однак, це не так. При спостереженні телескоп або бінокль потрібно використовувати спеціальні захисні фільтри.

Коли сонячне затемнення повториться

Часткове сонячне затемнення вважається рідкісним явищем, тому що відбувається воно не часто і не регулярно. Відомо, що наступне після 25 жовтня 2022 року затемнення відбудеться лише 2025 року. Воно також буде частковим, а відсоток закриття сонця місяцем буде невеликим. Затемнення 12 серпня 2026 року буде більшим і видовищним. Ну а наступне повне сонячне затемнення відбудеться лише 2081 року.

Читайте також:  Розповсюдження Еболи в Уганді

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я