69% диких тварин вимерли за останні 50 років

0
233

Виною всьому глобальне потепління.

69% диких тварин вимерло за останні 50 років.

13 жовтня Всесвітній фонд дикої природи опублікував дані про зникнення тварин. Однією з причин названо глобальне потепління, про яке останнім часом багато говорять. Виявилося, що через зміни клімату та інших факторів 69% диких тварин вимерло за останні 50 років.

69% диких тварин вимерло з 1970 року

Всесвітній фонд дикої природи опублікував дані про зникнення диких тварин протягом останніх приблизно 50 років. Як показує статистика, у період із 1970 по 2018 роки зникло 69% усіх диких тварин. У статті фонду йдеться про ссавців, земноводних, рептилій, птахів та риб.

Генеральний директор фонду прокоментував звіт, який публікується кожні 2 роки, та назвав його «червоною тривогою для планети і, отже, для людства».

Причини

Основною причиною вимирання експерти назвали руйнування природного довкілля диких тварин. Найчастіше звичні умови життя звірів порушуються заради розвитку сільського господарства.

69% диких тварин вимерли за останні 50 років.  Фото: Harvey Sapir/pexels.com

На другому місці автори дослідження називають браконьєрство та надмірну експлуатацію тварин. Вбивство звірів заради шкури, м’яса та хутра було завжди, проте з кожним роком масштаби збільшуються.

Третій рядок у рейтингу причин вимирання тварин займає глобальне потепління. Генеральний директор фонду попереджає про те, що роль зміни клімату в загибелі диких тварин дуже і дуже швидко зростає. Більш рідкісними причинами, але не менш значущими експерти називають забруднення повітря, води та ґрунту, а також розселення людиною інвазійних видів.

69% диких тварин вимерло у всьому світі: статистика за континентами

Найбільша кількість вимерлих видів припала на Латинську Америку. Там, за даними дослідження, зникло 94% диких тварин. Науковий директор фонду Марк Райт назвав цю ситуацію «дійсно лякаючою», оскільки південна частина американського континенту «відома своєю біорізноманіттям» і є «вирішальною для регулювання клімату».

Читайте також:  Заводи з переробки нафти у Китаї збільшили виробництво

Що стосується Європи, то там населення скоротилося на 18%, що в рази менше, ніж у Латинській Америці, проте не менш значуще. Як заявив директор зі збереження Лондонської зоологічної спільноти Ендрю Террі, “це маскує дуже великі історичні втрати біорізноманіття до періоду аналізу”.

В Африці індекс вимирання диких тварин становив 66%. “Яскравим прикладом є національний парк Кахузі-Б’єга в Демократичній республіці Конго, де кількість східних рівнинних горил скоротилася на 80%”, – повідомила директор фонду в Африці Аліса Рувеза.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я