Адміністрація школи побила та обшукала учениць в Ірані

0
235

Батьки дізналися про те, що сталося, і вийшли на акцію протесту.

Адміністрація школи побила та обшукала учениць в Ірані.  Фото: Jason Grant/shutterstock.com

Адміністрація однієї зі шкіл побила та обшукала учениць в Ірані. У дівчаток із установи імені Шахіда Садра у Тегерані шукали телефони, які їм не можна проносити із собою на заняття, повідомляє газета Spiegel.

Шкільна адміністрація побила та обшукала учениць в Ірані

Після обшуку одну із дівчаток госпіталізували. Батьки дізналися про те, що сталося, і вийшли на акцію протесту. Тоді іранські співробітники служби безпеки застосували сльозогінний газ. У соціальних мережах є ролики, на яких видно стовпотвори в школі.

Через насильницький огляд студенти вийшли на акції протесту у вівторок. В університеті Шахіда Чамрана в Ахвазі на південному заході країни учні протестуючі скандували: «Студент може померти, але він не приймає приниження». Також мітинги пройшли в університеті Шахіда Бехешті та університеті Хаджі Насіра ад-Діна Тусі у Тегерані.

Студенти освистали представника влади

У місті Кум, яке є священним для шиїтів, освистали прес-секретаря уряду Алі Бахадорі Джахромі. Він приїхав до університету міста, але учні під час його візиту скандували гасла: «Жінка, життя, свобода». Кум вважається центром еліти релігійної еліти Ірану і розташований на південь від Тегерана.

До цього Джахромі також холодно прийняли студенти в університеті Тегерана, куди він теж їздив у вівторок.

Наприкінці вересня по всьому Ірану розпочалися масові протести через загибель дівчини Махси Аміні. Її затримала поліція вдач, потім 22-річна дівчина померла в лікарні. Влада оголосила, що Аміні померла від наслідків операції на мозок, яку їй зробили у вісім років.

Читайте також:  Австралію чекають нові повені

Громадськість вважає, що затриману побили у поліції. Тому акції протесту розпочалися ще на похороні Аміні. За даними правозахисних організацій, не менше 250 осіб убито під час придушення протестів владою.

Демонстранти закликають людей до нових акцій 26 жовтня. З дня смерті Аміні минуло майже 40 днів, за іранськими традиціями члени сім’ї носять жалобу 40 днів, тому найближчим часом влада країни готується до загальнонаціональних протестів.

“Цей час не для жалоби, а для гніву”, – йдеться у заклику до мітингів.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я