Airbus та Qatar Airways йдуть до суду через літак А350

0
256

Авіаперевізник у разі перемоги хоче отримати близько півтора мільярда доларів.

Суд через літак А350.  Фото: Anna Zvereva/shutterstock.com

Авіабудівний концерн Airbus та Qatar Airways знову йдуть до суду через літак A350. У справу тепер також втягнуто і Boeing. Це свідчить, що безпрецедентні судові розгляди відбиваються ефектом доміно по всій авіагалузі.

Qatar Airways подав позов через пошкодження пофарбованої поверхні літака та обладнання захисту від блискавок. Вони заявили, що моделі А350 ставлять під загрозу безпеку авіаперевезень. Qatar Airways мають намір виграти у суді 1,5 млрд доларів. Airbus визнав недоліки, проте не погодився, що польоти небезпечні для пасажирів.

Наразі залучені до процесу сторони мають підготувати тисячі сторінок документів. Обидві компанії звинуватили одна одну у затягуванні цієї роботи та невиплаті багатомільйонних авансів. Суд може закінчитися лише до середини 2023 року, якщо до цього не буде досягнуто мирової угоди.

Суд через літак A350: поворотний момент

Судовий процес між Airbus та Qatar Airways показав виворот авіабудівної галузі. Було опубліковано безліч деталей контактів з реактивних літаків, а також виробничий план постачання нових моделей.

Суд через літак А350: процес може позначитися ефектом доміно на всій галузі.  Фото: Ad Meskens/shutterstock.com

Раніше Airbus вже відкликав всі замовлення на А350 для Qatar Airways. Це в черговий раз підвищило ставки в суперечці між двома компаніями. Авіаперевізник у свою чергу відмовився вже від 28 літаків із 53, що знаходяться в його парку.

Роль Boeing у судовому процесі

Boeing також був залучений до розгляду. Таким чином один із найбільших перевізників позивається одразу до двох гігантів авіабудівної галузі. При цьому Boeing до останнього стверджував, що не втручатиметься у судовий процес.

Після того, як угода по A350 зірвалася, Qatar Airways замовив Boeing 737 MAX. Це призвело до порівняння переваг двох моделей у суді. Причому навіть Airbus заявив, що 737 MAX не гірший за A350. Це було зроблено, щоб не будувати для авіаперевізника нові літаки, які обіцяли за початковим контрактом.

Читайте також:  Нью-Делі страждає від мавп: влада шукає рішення

Суд ухвалив Qatar Airways передати до рук Airbus документи про покупку моделі 737 MAX. Представники Boeing виступили проти розголошення даних про їхній флагманський літак. Суддя Девід Ваксман розпорядився розділити папери за рівнем секретності. Найсуворіший рівень матиме документи з цінами на літаки.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я