Акустична інсталяція льодовиків, що тануть

0
236

Підводні мікрофони в океані біля берегів Гренландії для запису і збереження звукового ландшафту айсбергів, що тануть.

Акустична інсталяція льодовиків, що тануть

Акустична інсталяція льодовиків, що тануть, створена ірландською художницею Шивон Макдональд. Таким візуальним мистецтвом жінка ілюструє дослідження впливу людства на океан.

Прилади фіксуватимуть землетруси, зсуви, дику природу, забруднення, талу воду, температуру, створюючи архів «пам’яті океану».

Макдональд, виступаючи 18 жовтня з борту експедиційного судна, наголосила, що гідрофони стають своєрідною капсулою часу. Художниця порівняла це з «миттєвим знімком часу».

Експедиція розгорнула п’ять причалів із дванадцяти із гідрофонами у протоці Девіса. Територіально це арктичні ворота між Гренландією та Канадою.

Акустична інсталяція буде створена художницею спільно з композитором

Макдональд планує працювати з композитором, щоб включити записи, зібрані до 2024 року, в акустичну інсталяцію. Шивон також створить картини, скульптури та інші роботи, що базуються на поїздці.

Команда дослідників з Європи, США та Канади у складі 21 особи, що фінансується полярною програмою Національного наукового фонду США, протягом чотирьох тижнів перебувала у морі. Вони вивчали солоність моря, міграції китів, крижини та інші явища. Ініціатива з’явилася на тлі зростаючих свідчень того, що крижана шапка Гренландії, що тане, викличе значне підвищення рівня моря.

Макдональд сказала, що помітила менше льоду порівняно з її останнім візитом до Гренландії у 2017 році. Попри це морське життя, схоже, адаптується до змін.

Читайте також:  ЧС з футболу в Катарі: програми для вболівальників небезпечні

Шивон вивчала виділення метану під час танення вічної мерзлоти. Також її вивчення торкнулися подібності між ірландськими торф’яними болотами та ґрунтом, що відкривається під льодовиками. Її спостереження та дослідження, одягнені у художню форму, будуть представлені у 2023 році. Виставка пройде у The Model, центрі мистецтв у графстві Слайго.

Проект Макдональд отримав підтримку Європейської комісії, Ради мистецтва Ірландії, Трініті-коледжу в Дубліні, ради округу Монаган, Creative Ireland та некомерційної організації GLUON та проекту Ocean Memory.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я