Американські школярі захопилися шахами завдяки TikTok

0
28

Американські школярі масово захопилися шахами під впливом TikTok. Підлітки зазначають, що контент, присвячений шахами, почав активно з'являтися у їхній стрічці на початку цього року. Тепер багато школярів приділяють цій грі від двох до чотирьох годин на день. The Washington Post.

Цей матеріал – частина нашого щоденного розсилання. Якщо ви хочете отримувати свіжу розсилку, підписуйтесь на неї тут і отримуйте її, де вам зручно (поштою або Telegram).

Цього року одна зі шкіл Каліфорнії змушена була віддати частину бібліотеки під столи для шахів, щоби учні могли грати в цю гру під час змін. Про це попросили школярі. Школа в Іллінойсі купила додаткові 24 дошки, щоб задовольнити зростаючий попит учнів на шахи.

Незрозуміло, коли розпочалося масове захоплення шахами серед американських школярів. Однак дані сайту chess.com говорять про найвищий наплив нових користувачів за всю історію ресурсу. За непідтвердженими даними, більшість нових користувачів є школярами. Багато спортсменів-аматорів відзначають, що вплив могли надати популярні YouTube-блогери. Наприклад, Леві Розман, чий канал GothamChess налічує 3,5 млн. передплатників.

Макс Магідін, 15-річний учень однієї з каліфорнійських шкіл, розповів журналістам, що контент, присвячений шахам, став з'являтися у його стрічці TikTok на початку цього року. Про те саме говорили і його друзі. Через деякий час багато школярів стали все більше цікавитися цією грою. Зараз Макс присвячує шахам від двох до чотирьох годин на день.

Подібний сплеск популярності шахи вже переживали 2020 року після виходу на екрани серіалу “Хід королеви”. Ерік Аллебест, виконавчий директор та засновник chess.com, каже, що тоді кількість користувачів сайту, що раніше становила 1,5 млн, раптово зросла до 5-7 млн. Зараз сайт відвідують приблизно 12 млн користувачів на день.

Читайте також:  депутат заявив, що казахстанські лікарі прогулюють навчання за кордоном

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я