Асоціація сховищ вважає, що зима закінчилася

0
48

Для операторів німецьких газових сховищ зима закінчилась. “На тлі підвищення температури ми можемо вважати, що зима закінчилася”, – заявив Себастьян Блешке, керуючий директор асоціації газосховищ Ines, німецькому агентству dpa. Наразі, за його словами, вже знову відбуваються невеликі закачування.

Найближчими днями та тижнями, за більш низьких температур, можливий також відбір газу зі сховищ. «Але ми, звичайно, все частіше переходитимемо до фази закачування». Наприкінці березня для операторів сховищ закінчується так званий рік зберігання.

За словами Блешке, при повному заповненні газосховищ та високому імпорті газу минулої зими постачання газу було забезпечено. “Однак вирішальну роль відіграли також помірні температури”. Сховища були заповнені до країв: Вранці 14 листопада 2022 року було зафіксовано 100% заповнення.

Загальне заповнення на рівні 63,89 відсотка

Загальний рівень заповнення газових сховищ Німеччини практично не змінювався кілька днів. У середу вранці він становив 63,89 відсотка. Це на 0,01 процентного пункту більше, ніж попереднього дня, як показали в четвер попередні дані Європейської асоціації газових сховищ (GIE). Уранці 16 березня рівень вже становив 63,89%. За минулий час він знизився до 63,67 відсотка, що є найнижчим показником цього року. Для порівняння: рівно рік тому німецькі сховища були заповнені лише на 24,8 відсотка.

Найбільше німецьке сховище у Редені, Нижня Саксонія, у середу вранці зафіксувало заповнення на 81,5 відсотка. Загалом по ЄС цей показник становив 55,6 відсотка. Це на 0,04 пунктів менше, ніж у попередній день.

Дефіциту газу не виникло

За даними мережевого агентства, минулого тижня споживання газу було на 26,3 відсотка нижче за середній рівень споживання на період з 2018 по 2021 рік. Основною причиною цього, можливо, стали порівняно м’які температури, які в середньому були на 3,2 градуси вище за контрольне значення.

Читайте також:  освоєно 2 із 100 мільйонів

Слід зазначити, що, крім відбору зі сховищ, газ продовжує постійно надходити до Німеччини через трубопровідний імпорт. У вівторок, за даними Федерального мережевого агентства, Німеччина отримала природний газ із Норвегії, Нідерландів, Бельгії та через нові термінали ЗПГ на німецькому узбережжі.

На тлі порівняно високих рівнів Федеральне мережеве агентство у вівторок скоректувало свою оцінку газової ситуації. Якщо до цього моменту агентство говорило про «менш напружену ситуацію, ніж на початку зими» і називало дефіцит газу малоймовірним, то відтоді воно заявило: «Дефіцит газу минулої зими запобігли». Крім того, підготовку до зими 2023/2024 років названо «центральним завданням». “Тому економне споживання газу також залишається важливим”, – заявили у відомстві.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :