Аудит муніципальних фінансів триватиме кілька років

0
29
У фінансовій суперечці між муніципалітетами та державою, яка тліє вже багато років, не видно швидкого вирішення. Сторони конфлікту не мають виразних аргументів: Аудит муніципальних фінансів займе кілька років. Міністерство фінансів Саксонії-Анхальт вимагає проведення експертної оцінки розміру так званого фонду вирівнювання бюджетів. Однак результати, ймовірно, будуть актуальними лише з 2027 року». У Мекленбурзі-Передній Померані підготовка експертного висновку зайняла три роки», – сказав міністр Міхаель Ріхтер (ХДС) виданню Deutsche Presse-Agentur.

Протягом багатьох років міста, муніципалітети та райони Саксонії-Анхальт скаржилися, що грошей від держави недостатньо. Цього року держава виділяє муніципалітетам близько 1,845 млрд євро через систему вирівнювання бюджету (FAG). Однак ця система має бути докорінно переглянута.

Першим кроком за останні місяці було перевірено, чи справедливо розподіляються державні кошти між окремими районами, містами та муніципалітетами. Результат: необхідні реформи, наприклад, у незалежних містах. Магдебург та Дессау-Рослау отримають менше грошей, Галлі – більше. Подальші коригування також заплановано з 2024 року.

На другому етапі буде також розглянуто, чи загалом державних асигнувань муніципалітетам – іншими словами, чи потрібно вводити в систему більше грошей. Міністр фінансів Ріхтер припускає, що це вирішуватиме лише наступний уряд штату. Нинішній законодавчий період триває до 2026 року.

Для ландкрайстагу Заксен-Анхальт це дуже довгий термін. “Ми очікуємо різкого збільшення FAG на 2024 рік”, – сказав керуючий директор Хайнц-Лотар Теель. Внутрішнє розподілення коштів між муніципалітетами не є проблемою. Більше грошей має надходити від держави загалом, каже Теель.

Він вказує на цифри: Цього року райони очікують на дефіцит у розмірі близько 200 мільйонів євро. “Значні витрати не компенсуються”. Інфляція, підвищення заробітної плати, збільшення витрат на енергію, соціальні послуги та біженців вимагатимуть додаткових державних грошей. “Ми не зможемо змиритися з тим, що це буде відкладено на потім”.

Читайте також:  Яйця в Берліні на 12% дорожчі, ніж рік тому У березні інфляція порівняно з тим же місяцем минулого року становила 12,4% у Берліні та 15,3% у Бранденбурзі Сьогодні о 13:02

Міністерство фінансів нещодавно захищало свій курс. “Не слід забувати, що на частку ФАГ припадає менше чверті муніципальних доходів”, – сказав Ріхтер. «Наприклад, вони також мають понад два мільярди євро власних податкових надходжень. ФАГ має лише компенсувати те, чого не вистачає».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :