Австралія скасувала визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю

0
254

На сайті МЗС країни зникло відповідне формулювання.

Австралія скасувала своє визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю.  Фото: SJ Travel Photo and Video / Shatterstock

Австралія скасувала визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. Чотири роки тому тодішній прем’єр-міністр країни Скотт Моррісон слідом за США визнав стародавнє місто ізраїльською територією.

Як зазначає The Guardian, слова про визнання Західного Єрусалиму столицею Ізраїлю ще минулого тижня були ухвалені на сайті австралійського МЗС. У понеділок із нього прибрали дві пропозиції.

Австралія скасувала визнання Єрусалиму ізраїльською столицею

Австралія тихо відмовилася від визнання Західного Єрусалиму столицею Ізраїлю. Лейбористський уряд країни змінив відповідне формулювання, прийняте чотири роки тому колишнім прем’єр-міністром Скоттом Моррісоном після того, як США перенесли своє посольство з Тель-Авіва.

У Міністерстві закордонних справ і торгівлі Австралії зазначили, що Сідней «залишається вірним своїй політиці про дві держави, за яких Ізраїль та майбутня Палестинська держава співіснують у світі та безпеці в межах міжнародно-визнаних кордонів». З попередньої ухвали, яка все ще розміщена на сайті відомства, зникли дві пропозиції.

В оновленій постанові відсутні слова «відповідно до офіційної політики, у грудні 2018 року Австралія визнала Західний Єрусалим столицею Ізраїлю, де знаходиться Кнесет і багато інститутів ізраїльського уряду» і «Австралія очікує перенесення свого посольства до Західного Єрусалиму на підтримку Ізраїлю. можливим після остаточного визначення статусу [Западного Иерусалима]».

Австралійські лейбористи виступають проти визнання Єрусалиму ізраїльським

2018 року міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг заявляла, що Лейбористська партія не підтримує одностороннє визнання Західного Єрусалиму столицею Ізраїлю. Якби її представники мали можливість скасувати це рішення, вони б це зробили.

Читайте також:  КНДР відкрила вогонь із РСЗВ у відповідь на стрілянину Південної Кореї

У МЗС Австралії наголосили, що статус Єрусалиму ще розглядається урядом. Остаточно питання буде вирішено у рамках всебічних переговорів.

Статус Єрусалиму

Статус Єрусалиму вважається одним із найважчих питань в ізраїльсько-палестинському конфлікті. Ізраїль та Палестинська автономія називають місто своєю столицею. Немає єдиної думки й у міжнародному співтоваристві.

В ООН дотримуються думки, що остаточний статус Єрусалиму мають визначити мирні переговори, а доти жодна зі сторін не може розміщувати у місті посольства та державні інституції.

У 2017 році колишній президент США Дональд Трамп доручив Держдепартаменту перенести посольство США з Тель-Авіва до Єрусалиму. “Настав час офіційно визнати стародавнє місто столицею Ізраїлю”, – заявив тоді республіканець.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я