Австралія та Японія мають намір зміцнювати співпрацю

0
237

З метою зміцнення співробітництва у сфері безпеки Австралія та Японія в особі своїх прем’єр-міністрів підписали відповідну угоду.

Австралія та Японія мають намір зміцнювати співпрацю

Прем’єр-міністр Ентоні Албанезе та його японський колега Фуміо Кісіда домовилися в суботу, що Австралія та Японія зміцнять зв’язки у сфері безпеки. Угоди між двома союзниками США досягнуто за умов посилення впливу Китаю в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

На щорічній зустрічі лідерів, що проходила у столиці Західної Австралії Перте, Австралія та Японія підписали угоду. Воно передбачає розширення співробітництва у сфері безпеки. Таким чином відбулося оновлення пакту 2007 року.

За словами Кісіди та Албанезе, це необхідно, щоб реагувати на ситуацію, що змінилася в галузі безпеки.

Албанезе заявив, що японські військові проводитимуть тренування та навчання на півночі Австралії. Причому разом із військовослужбовцями австралійських сил оборони.

Крім того, прем’єр додав, що угода буде «компасом» для партнерства на наступне десятиліття. Вони домовилися проводити консультації та вивчати заходи у відповідь на надзвичайні ситуації. Причому, які можуть вплинути на регіональну безпеку.

Австралія та Японія також обговорили питання зміни клімату. Прем’єр-міністри висловили підтримку регіональному переходу до нульових викидів вуглекислого газу. А також збільшення інвестицій у технології чистої енергії.

Австралія та Японія домовилися про «зелені технології»

«Обидві наші країни прагнуть нульового рівня викидів до 2050 року», — сказав Албанезі журналістам після церемонії підписання.

За його словами, серед цих зусиль лідери домовилися про допомогу у створенні безпечних ланцюжків постачання між двома країнами «критично важливих мінералів, включаючи ті, які необхідні для створення зелених технологій майбутнього».

Читайте також:  Balenciaga розлучається з Каньє Вестом

«Це партнерство означатиме, що ми створимо надійні ланцюжки поставок. А також сприятимемо інвестиціям, розвиватимемо внутрішній сектор Австралії та забезпечуватимемо передових виробників Японії необхідними їм найважливішими мінералами», — додав він.

Крім створення основи для безпечних ланцюжків поставок, партнерство сприятиме обміну інформацією та співпраці. Причому, включаючи дослідження, інвестиції та комерційні угоди між японськими та австралійськими проектами. Це стосується й галузі критичних мінералів, повідомив уряд Австралії.

Кісіда сказав журналістам, що підписання оновленої спільної декларації безпеки стало одним із найбільших досягнень його візиту.

«Я висловив рішучість, що всі варіанти для оборони, включно з так званим потенціалом контрудара, будуть розглянуті. Причому обороноздатність Японії буде фундаментально посилено у найближчі п’ять років. Це рішення підтримує і Ентоні», – сказав він.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я