Австралія виділить Україні 200 млн доларів

0
236

Лейбористи погодили збільшення оборонного бюджету на 8%.

Австралія виділить Україні 200 мільйонів доларів.  Фото: Akenarinc / Pixabay

Австралія виділить Україні допомогу у розмірі 200 мільйонів доларів. Це бронетранспортери, гуманітарні візи для українців та підтримка прикордонної служби країни.

Австралія виділить Україні допомогу: Києву передадуть автомобілі Bushmaster та бронетранспортери

Федеральний виконавчий уряд Австралії виділить понад 200 мільйонів доларів на додаткову допомогу Україні та 500 мільйонів доларів на підтримку австралійських ветеранів та їхніх сімей.

Додаткова допомога Україні включає автомобілі Bushmaster та бронетранспортери на 186 мільйонів доларів, а також гуманітарні візи для українців та співробітництво з українською прикордонною службою у сфері кібербезпеки.

Ці витрати планується компенсувати за рахунок скорочення програм у Тихоокеанському регіоні, які були ініційовані попереднім урядом. Це близько 213 мільйонів доларів у бюджеті Міністерства закордонних справ та торгівлі Австралії.

Зокрема, уряд скоротить фінансування видачі австралійських сільськогосподарських віз, а також програми міжнародної допомоги у перевезенні вантажів. Ця антикризова міра була введена в період пандемії коронавірусу і вже не є актуальною.

Австралія збільшить оборонний бюджет на 8%

Крім того, австралійський уряд затвердив збільшення оборонного бюджету на 8% цього фінансового року. Але міністр оборони країни Річард Марлес заявив, що тепер йому доведеться звітувати за кожен долар.

Зараз Австралія веде переговори зі США та Великобританією щодо купівлі атомних підводних човнів у рамках Aukus. Цей тристоронній військовий альянс був утворений Сіднеєм, Лондоном та Вашингтоном у вересні 2021 року.

Читайте також:  У Новій Зеландії підтримали законопроект про просту мову

Лейбористи пообіцяли витратити щонайменше 2% обсягу виробництва Австралії на оборону. Затверджений у вівторок бюджет відповідає цій обіцянці, наголошують експерти.

Очікується, що частка видатків на оборону Австралії наступного фінансового року становитиме 2,12% ВВП. Але до 2025 року планується скоротити його до 2,1% ВВП.

Міністр фінансів Австралії Джим Чалмерс після затвердження бюджету на новий фінансовий рік заявив, що країна відновлює свою роль «сумлінного та надійного партнера та друга для наших тихоокеанських сусідів» після «майже десятирічної зневаги та неповаги».

Він заявив парламенту, що бюджет відповідає національним інтересам Австралії, оскільки він допоможе забезпечити «стабільний, мирний і процвітаючий регіон».

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я