Австралію чекають нові повені

0
186

За даними синоптиків, на Австралію у вихідні очікують нові повені, які виникнуть на тлі погодного явища «Ла-Ніна».

Австралію чекають нові повені

У суботу на Австралію очікує хвиля евакуацій у зв’язку з несприятливою обстановкою та загрозою повені. Синоптики попередили, що великі повені можуть обрушитися на частину Нового Південного Уельсу. Цей регіон уже був спустошений затопленнями у березні.

Надзвичайна ситуація в Новому Південному Уельсі та Вікторії, двох найгустонаселеніших штатах країни, виникла на тлі того, що Австралія втретє поспіль переживає погодне явище «Ла-Ніна», що приносить зливи.

Метеорологічне бюро попередило, що з неділі можливі сильні повені на півночі Нового Південного Уельсу. У тому числі у Північних річках, до яких входить регіональний центр Лісмор. Це один із найбільш постраждалих від березневих повеней районів.

Інтенсивні дощі можуть призвести до «небезпечних і загрозливих для життя повеней». Вони можливі найближчими вихідними в цьому районі, повідомив синоптик на своєму сайті.

У суботу в Новому Південному Уельсі діяло 98 попереджень про повінь. Найсильніші повені спостерігалися на північному сході і на південному кордоні в районі міста Моама. Він знаходиться приблизно за 780 км від Сіднея.

На півночі штату попередження про евакуацію було направлено до деяких районів міста Морі. Попередження було оголошено наприкінці п’ятниці та охопило близько 4 000 осіб.

У штаті Вікторія було оголошено 68 попереджень про повінь. А мешканцям Ечуки – міста з населенням 15 тисяч осіб – було запропоновано евакуюватися.

Повені вже призвели до загибелі людей

Очікується, що у суботу рівень води у річці досягне 94,80 метра. Цей показник відповідає рівню руйнівної повені 1993 року.

Повені, що почалися минулого тижня, забрали життя п’ятьох людей. Причому стихійне лихо вдарило по сотнях будинків. Однак рятувальники змогли врятувати більшість людей від вод, що піднімаються.

Читайте також:  Оскароносний режисер Іньяріту представив новий фільм

Прем’єр-міністр Ентоні Албанезе сказав, що 150 військовослужбовців австралійських сил оборони надають допомогу в районах Нового Південного Уельсу, що постраждали від повені, а 500 військовослужбовців допомагають у Вікторії.

«Наш уряд продовжуватиме працювати зі штатами та територіями. І ми готові надати підтримку тим австралійцям, які найбільше страждають», — сказав він журналістам у Перті.

Албанезе разом з прем’єр-міністром штату Денієлом Ендрюсом об’їхав райони штату Вікторія, що постраждали від повені. Це сталося після того, як було затоплено передмістя, розташовані неподалік центрального ділового району столиці штату, Мельбурна.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :