Банківські потрясіння не вплинуть на економіку

0
41
На думку фінансових експертів, нещодавні банківські потрясіння навряд чи вплинуть на економіку Німеччини, Єврозони та США. Банківські потрясіння не вплинуть на економіку, однак, згідно з новим дослідженням, проведеним інститутом економічних досліджень ZEW, що базується в Мангеймі, основні центральні банки можуть бути більш обережними в посиленні грошово-кредитної політики через напруженість у фінансовому секторі. Нещодавно ключові відсоткові ставки були значно підвищені для стримування інфляції.

«Нещодавня напруженість у банківській системі, швидше за все, матиме обмежений економічний ефект як за інтенсивністю, так і за тривалістю. Однак їх може бути достатньо, щоб грошово-кредитна політика Європейського центрального банку (ЄЦБ) та Федеральної резервної системи (ФРС) стала дещо менш агресивною у найближчі місяці», – сказав Тібо Сезанн із дослідницького відділу ZEW з пенсійного забезпечення та стійких фінансових ринків. Центральні банки можуть наголосити на фінансовій стабільності, ніж на боротьбі з інфляцією в короткостроковій перспективі».

Наступне рішення щодо процентної ставки неминуче

У березні у США стався крах Silicon Valley Bank та кількох регіональних банків, що викликало шок на фінансових ринках. Зростання відсоткові ставки на ринках капіталу вважався основною причиною потрясінь. Незабаром після цього Credit Suisse довелося рятувати екстреним поглинанням великим швейцарським банком UBS.

У середині березня Європейський центральний банк продовжив підвищувати ключові відсоткові ставки, незважаючи на банківські потрясіння. Наступне рішення щодо відсоткових ставок має бути прийняте наступного четверга (4 травня). Банківські потрясіння останнім часом затьмарили економічні очікування ZEW. Після сильного відтоку коштів клієнтів в американському регіональному банку First Republic невизначеність продовжує тліти.

Згідно з опитуванням, проведеним ZEW серед 172 фінансових експертів, близько 54 відсотків очікують, що в найближчі шість місяців ВВП Німеччини не зміниться через банківські потрясіння. 43 відсотки очікують трохи негативних наслідків. На думку експертів, інфляція також практично не мусить постраждати від напруженості на шестимісячному горизонті.

Читайте також:  У Німеччині вперше за 70 років двозначна інфляція

Дистанція від агресивнішої політики відсоткових ставок

Заглядаючи у майбутнє на найближчі два роки, близько трьох чвертей вважають, що жодного впливу на ВВП та інфляцію Німеччини не варто очікувати. Аналогічна картина спостерігається й у єврозоні. Проте близько 46 відсотків очікують дещо негативного впливу на основну ставку рефінансування ЄЦБ у найближчі шість місяців.

На думку фінансових експертів, банківські потрясіння у короткостроковій перспективі будуть помітнішими в економіці США. Близько 46 відсотків та 45 відсотків респондентів, відповідно, очікують, що через шість місяців їхній вплив на валовий внутрішній продукт буде нульовим або слабко негативним.

Проте незначна більшість (52 відсотки) очікують, що у короткостроковій перспективі ФРС проводитиме трохи менш жорстку грошово-кредитну політику. Центральний банк США нещодавно ще раз помірковано підвищив ключову процентну ставку, але утримався від агресивнішої процентної політики.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :