Більшість дизелів з “підозрілими” показниками вихлопу

0
38

У ході всеохоплюючого аналізу тестів та досліджень за кілька років міжнародна асоціація екологічних досліджень ICCT дійшла висновку, що рівень викидів вихлопних газів багатьох дизельних автомобілів у Європі явно надто високий. Приводом для узагальненої «переоцінки» стали ухвали Європейського суду (ECJ) про так звані пристрої поразки – очищення може бути відключено лише у разі конкретної технічної шкоди та ризику для безпеки.

Проте, за даними ICCT, 85% дизелів стандарту Євро 5 і 77% дизелів Євро 6 показали «підозріло високі викиди» при обмеженнях, про що дослідники повідомили в четвер. У 40 відсотках випадків було виявлено навіть «екстремальні» значення шкідливих оксидів азоту (NOx).

Цифри ґрунтуються не на власних дослідженнях дослідників, а на великій базі даних тестів та повторних оцінках тестів на викиди, проведених владою та організаціями з 2016 року. Про маніпуляції з дизельним паливом у Volkswagen стало відомо роком раніше.

Широка база даних

Згідно з ICCT, дані охоплюють близько 700 000 автомобілів із різних європейських країн. Вчені враховували різні методи вимірювання – переважно «дистанційне зондування», тобто показники вихлопних газів автомобілів з узбіччя дороги, що проїжджають, а також тести з використанням мобільних вимірювальних пристроїв на вихлопі. Потім вони співвіднесли певні таким чином значення з пороговим значенням для відповідного двигуна та типу автомобіля, «яке ми вивели на основі поведінки очищення вихлопних газів, яке зазвичай очікується».

Інтерпретація відхилень показала серед іншого, що для дизелів з викидами NOx, класифікованими як «екстремальні», «використання пристрою поразки можна вважати майже безперечним». Навіть трохи менші значення вказували на «імовірне використання стратегії калібрування двигуна, яка може бути класифікована як заборонений пристрій ураження відповідно до недавніх рішень Європейського суду».

Читайте також:  Море як "скарб для зеленої енергії"

Щодо методології використання того, що іноді вважається нечітким віднесенням окремих автомобілів до придорожніх вимірів, ICCT заявила, що вона доклала всіх зусиль, щоб показати, як це «може забезпечити надійні оцінки реальних викидів від окремих груп автомобілів, незважаючи на деякі обмеження». Разом з даними вимірювань безпосередньо на вихлопній трубі вони стануть основою додаткового доказу надмірно високих викидів NOx в різних тестових процедурах.

Deutsche Umwelthilfe вимагає від Федерального автотранспортного відомства (KBA) привести всі дизельні автомобілі з нормами викидів 5 і 6 у Німеччині «у відповідність до чинних правил і видалити всі неприпустимі пристрої поразки». Йдеться про більш ніж вісім мільйонів автомобілів. Проти KBA вже подано судовий позов.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :