«Біопіратство» кенійських баобабів

0
293

Повідомлення про те, що дерева, які можуть жити до 2500 років, викорчовують для експорту, стривожили екологічні групи.

«Біопіратство» кенійських баобабів схвилювало громадськість

“Біопіратство” кенійських баобабів здійснюється в багато країн світу. Дерева викорчовують та продають для пересадки. Захисники навколишнього середовища звинуватили владу Кенії в повільності при вжитті заходів, що регулюють ситуацію. Агентство з охорони навколишнього природного середовища заявляє, що країні потрібна нова політика з управління природними об’єктами спадщини, такими як баобаби.

Минулого місяця Національне управління з охорони навколишнього середовища Кенії (NEMA) та Лісова служба подали скаргу на підрядників генеральному прокурору.

Підрядники не мали необхідних ліцензій

  • оцінки на довкілля;
  • дозволу на перенесення дерев.

Джордж Ойоо, директор NEMA в окрузі Кіліфі, також заявив наступне. Підрядники «відмовлялися співпрацювати», бо отримали ліцензію від Кенійської служби санітарної інспекції рослин. Саме цей орган є відповідальним за видачу дозволів на експорт. За повідомленням The Guardian, фахівці видання ознайомились із копією дозволу. Служба у квітні видала Гвасалії дозвіл на експорт до Грузії 500 тонн баобабів.

Агентство з охорони навколишнього середовища стверджує, що зупинити продаж баобабів практично неможливо. Багато дерев розташовуються приватній землі, отже, ними поширюються права власності.

Політичні експерти не погоджуються з цим. Вони заявили, що уряд має право на власний розсуд схвалювати або відхиляти запити на вирубку. Це координує Нагойський протокол, міжнародну угоду, яка регулює умови експорту генетичних ресурсів. Його норми включені до законодавства Кенії та вимагають від спільнот попередньої згоди на використання ресурсів.

«Біопіратство» кенійських баобабів спричинене цінністю цих дерев

Баобаби є місцем існування для багатьох видів істот. Ці дерева представляють місце життя різних комах, птахів та рептилій. Існують реальні побоювання, що зникнення навіть частини дерев серйозно позначиться на екології Кенії.

Баобаби здатні переносити тяжкі кліматичні умови. Фахівці в галузі екології наголошують, що баобаби вкрай значущі для Кенії. Країна бореться з обезлісненням території, намагається повернути рослинний покрив. Тому збереження невибагливих баобабів стає критично важливим.

Читайте також:  Екс-помічник Трампа отримав тюремний термін

Дані Global Forest Watch про стан регіону Кіліфі

  • за останні два десятиліття тут спостерігався третій за величиною показник втрати деревини Кенії;
  • показник втрати деревного покриву більш ніж втричі перевищує середній показник у країні.

Дерева мають міжнародну привабливість. У 2008 році їх схвалили для експорту до Європи через низку причин.

Кожен елемент баобаба має цінність

  • плоди мають високий вміст вітаміну С, антиоксидантів, кальцію, калію та клітковини;
  • порошок, що міститься в плодах, використовується у коктейлях та кашах;
  • кора має лікувальні властивості;
  • олія насіння використовується в косметичних продуктах.

Економічна вигода баобабів не є очевидною для багатьох людей у ​​Кіліфі. Дерево може дати перші плоди через два десятиліття. Саме тому багато фермерів воліють продати баобаб і звільнити місце для кукурудзи та інших культур.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я