Близький рекордний максимум ціни на золото

0
42
Рекордний максимум ціни на золото: Побоювання з приводу рецесії в США підштовхують ціну золота до рекордного максимуму незадовго до Великодня. Протягом тижня не знадобилося багато зусиль, щоб досягти позначки 2075 доларів за тройську унцію з літа 2020 року. Часом дорогоцінний метал торгувався за $2031 на Лондонській біржі. Це означає, що дорогоцінний метал коштує дорожче, ніж більше року.

Основним чинником зростання попиту золото є динаміка ціни валютному ринку. Через невтішні економічні дані США та нещодавні потрясіння у банківському секторі після банкрутства кількох регіональних банків у США, долар США втратив у ціні. В результаті золото, що торгується в доларах, стає дешевшим на світовому ринку, що підвищує попит.

Побоювання з приводу рецесії у США

У березні хвилювання у банківському секторі налякали інвесторів та підштовхнули ціну тройської унції (31,1 грама) дорогоцінного металу до позначки 2000 доларів США. Можливе скочування економіки США в рецесію тепер вважається важливим фактором, що визначає ціни.

Нещодавно слабкі дані про настрої у секторі послуг посилили побоювання щодо скорочення найбільшої у світі економіки. Це спонукало спекуляції про припинення підвищення відсоткових ставок Федеральною резервною системою США. Якщо процентні ставки не зростатимуть далі або навіть знову впадуть, це може підвищити попит на інвестиції у золото.

Центральні банки борються із інфляцією

На думку експертів, розвиток інфляції у провідних промислових країнах відіграватиме важливу роль у подальшому розвитку ціни на золото. Вже багато місяців центральні банки підвищують відсоткові ставки у боротьбі із сильною інфляцією. Результатом цього є зростання прибутковості цінних паперів із фіксованим відсотком, таких як державні облігації. Оскільки інвестиції в золото не приносять відсотків, попит на нього торік постраждав і восени ціна на золото впала майже до 1600 доларів.

Читайте також:  Іноземні інвестиції до Німеччини скорочуються

Олександр Зумпфе, трейдер з дорогоцінних металів у Heraeus, очікує, що найближчими місяцями ціна на золото буде досить стабільною, нижчою за позначку в 2050 доларів. Однак, якщо ця позначка буде пробита, то, на його думку, ціна золота може швидко піднятися до рекордно високого рівня. Експерт із сировинних товарів Ту Лан Нгуєн із Commerzbank сказав: «Ми підвищили наш прогноз на кінець року з 1950 доларів до 2000 доларів за тройську унцію».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :