Боротьба за мікрочіпи: протистояння США та Китаю

0
256

Новий бій на мікроскопічному рівні загрожує світу новими потрясіннями, які торкнуться всіх.

Боротьба за мікрочіпи: протистояння США та Китаю

Експортний контроль США над мікросхемами, виробленими на американському устаткуванні, набирає темпів. Як основний фігурант обраний Китай. Технологічний прогрес Піднебесної викликає в Америки помітне занепокоєння. Триває боротьба за мікрочіпи, а разом із нею і протистояння США та Китаю.

Практично негайно набирає чинності вимога припинити будь-які поставки на китайські заводи американського обладнання. Можна сміливо говорити не лише про економічне, а й про політичне протистояння. Постачання інноваційних технологій до Китаю Америкою йшло з 1990-х років. І ось новий виток заборон та заходів, щоб відкинути Пекін на роки тому.

Боротьба за мікрочіпи: протистояння США та Китаю триває.  Фото: aPhoenix photographer/shutterstock.com

Незважаючи на те, що Китай не збирається відмовлятися від виробництва мікрочіпів, він явно починає гальмувати. Країни-союзники США поки не дали попередніх обіцянок. При тому, що Америка усвідомлює, що односторонній контроль може нашкодити їй самій.

Боротьба за мікрочіпи: протистояння США та Китаю триває

План США вже діє щодо китайського гіганта Huawei. Заборона базується на простому правилі прямих постачання американського продукту. Це стосується не лише мікросхем, а й обладнання. Зокрема планувалося накласти заборону на постачання напівпровідників до Росії.

До того ж нові правила «по-американськи» розглядають у вигляді суперкомп’ютерів будь-яке ЕОМ, потужність якого перевищує 100 петафлопс. Зокрема, експерт із оборонної політики Ерік Сейєрс зауважив, що не йдеться про зрівняння шансів. Уряд Джо Байдена намагається всіма силами стримати технологічний поступ Китаю.

При цьому у зв’язку з останніми заходами акції компаній із виробництва напівпровідників уже почали падати. А тим часом список санкцій китайських компаній продовжує зростати. До наявних 100 компаній до нього потрапили ще 30, які Америка контролювати не в змозі.

Читайте також:  Про що говорили міністри оборони США та Росії

Боротьба за мікрочіпи набуває світових масштабів і загрожує новими катаклізмами.  Фото: maxuser/shutterstock.com

Наступним кроком стане посилення заходів щодо постачання американського обладнання. Тепер навіть на найнижчі технології будуть потрібні ліцензії, які експортери повинні будуть запитувати в уряду США. Цілком може статися збій у постачанні чіпів, на які покладається весь світ.

У тому числі це стосується військових технологій та ядерної зброї. До того ж, під санкції потраплять іноземні компанії, що працюють на території Китаю. Як бачимо, заходи широкомасштабні. Поки що Америці вдається зберігати лідируючі позиції в нових технологіях та оборонній промисловості. А саме забезпечувати свій вплив у світі.

У свою чергу Китай як основа економічної моделі вибрав ті ж інновації. Ключовий продукт 21 століття вже став яблуком розбрату. А тим часом асортимент продукції із застосуванням мікрочіпів постійно зростає. Це і медицина, і космічна галузь, і автомобілебудування, і побутова техніка, і багато іншого.

Ринок мікрочіпів важливий сам собою. Один Китай імпортував продукцію на 300 млрд. доларів (2020 рік). А це приблизно стільки, скільки складає ВВП Колумбії. Стратегічне значення цього високотехнологічного продукту є практично незмірним. І мабуть, південно-східні країни (Тайвань і Південна Корея), і Китай у тому числі, не збираються втрачати свої позиції.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я