Боротьба за швидке планування переходить до федеральних земель

0
43

Упродовж кількох днів лідери коаліційних партій боролися один з одним. Один із пунктів: прискорення планування для розширення екоенергетики, а також ліквідації вузьких місць на автомагістралях.

Хабек: Боротьба за швидке планування переходить до федеральних земель

Хабек: Боротьба за швидке планування переходить до федеральних земель

Федеральний міністр економіки Роберт Хабек вважає за можливе, що прискорення планування, про яке було прийнято рішення, сповільниться через те, що тривалий процес обговорення світлофорної коаліції знову буде продовжено на рівні земель.

“Небезпека, звичайно, існує”, – сказав сьогодні ввечері політик “зелених” у програмі “Heute Journal” на каналі ZDF. Передісторія полягає у тому, що пріоритетний суспільний інтерес у прискореному плануванні інфраструктури має бути встановлений за погодженням із відповідною землею.

Протягом кількох тижнів СДПН, «зелені» та ВДП сперечалися, зокрема, з цього питання. Їхнім лідерам у коаліційному комітеті потрібен час з неділі по вівторок, щоб дійти згоди – довше, ніж будь-коли раніше. Зрештою, вони погодилися просувати вперед полегшене та прискорене планування не лише для розширення виробництва зеленої енергії, електромереж та залізничного транспорту, а й – як хотіла ВДП – для усунення серйозних вузьких місць на автомагістралях.

Ось що важливо для Хабека

«Звичайно, більшість реалізації відбувається на державному або муніципальному рівні, – сказав Хабек. Це стосується розширення автомагістралей, яке спочатку відкидалося «зеленими», а також охорони природи та навколишнього середовища, що також є питанням федеральних земель». На думку Хабека, тому важливо, щоб три партії світлофора мали відповідний вплив на нижні рівні.

Він сподівається, що «повага до того, з чим нам доводиться мати справу, також допоможе нам радити чи мотивувати наші рівні таким чином, щоб ми сказали: «Добре, тепер давайте рухатися вперед, ми досягли угоди, тепер ми можемо також сподіватися, чекати та працювати над досягненням угод в інших місцях».

Читайте також:  немає держгарантії для Credit Suisse

«Зелені» змогли просунути лише невелику частину своїх позицій проти СДПН та ВДП. Проте, за словами Хабека, він не вважає, що критики компромісу, наприклад серед екологічних асоціацій, звинувачують його партію. «Вони точно не зляться на «зелених», – сказав він. «Хіба це не той випадок, коли навіть можна майже пишатися тим, що в нас вистачило сил повернути уряд до роботи. Тож я навіть не знаю, чого тут можна дорікнути».

Банкрутства побоюються

«Зелена молодь» назвала винних зі свого погляду: «(Канцлер СДПН) Олаф Шольц та (міністр фінансів ВДП) Крістіан Лінднер братаються проти захисту клімату», – заявив їхній національний представник Тімон Дзієнус в інтерв’ю Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND). У берлінській газеті «Tagesspiegel» він пояснив: «Світлофорна коаліція розпочала свою діяльність із твердження, що це останній уряд, який ще може вплинути на кліматичну кризу. Схоже, що ця коаліція цього не виправдовує».

Асоціація експедиторів BGL, природно, дивиться на речі по-іншому і критикує найважливіший пункт, що проштовхується «зеленими»: підвищення плати за проїзд вантажних автомобілів на користь інвестицій у залізниці. Глава асоціації Дірк Енгельхардт боїться банкрутств, як він сказав RND.

У його галузі рентабельність продажів становить у кращому разі три відсотки – але за далеких перевезень плата за проїзд тепер подвоїться з 10 до 20 відсотків. Деякі середні клієнти, наприклад, невеликі гравійні або бетонні заводи, не зможуть впоратися зі збільшеними в результаті цього транспортними витратами і, можливо, втягнуті транспортні компанії в банкрутство.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :