Британського міністра критикують за компроміс із Катаром

0
376

Міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі зазнав засудження за заклик до вболівальників-геїв виявити повагу в Катарі, який цього року приймає Чемпіонат світу з футболу.

Британського міністра критикують за компроміс із Катаром.

Британського міністра критикують за те, що він закликав футбольних уболівальників-представників ЛГБТ до поваги до приймаючої країни. Гомосексуалізм у Катарі офіційно заборонено. Як покарання за нього передбачено ув’язнення. Катар є країною, що приймає, для Чемпіонату світу з футболу в 2022 році.

Джеймс Клеверлі, міністр закордонних справ Великобританії, заявив, що Катар готовий піти на компроміси. Зроблено це для того, щоб дозволити людям, яких у країні зазвичай переслідують, відвідати турнір, що розпочинається 20 листопада. У вівторок відомий британський ЛГБТК-активіст Пітер Тетчелл заявив, що його заарештували в Катарі за те, що наголошував на позиції Сполученого Королівства.

Клеверлі сказав: «У минулому я говорив з катарською владою про футбольних уболівальників-геїв, які збираються подивитися чемпіонат світу, і про те, як вони ставитимуться до наших уболівальників та вболівальників з інших країн. Вони хочуть переконатися, що футбольні вболівальники у безпеці».

Катарці знають, що їм доведеться вдатися до компромісів. Проте Катар — держава, в якій культурні норми суттєво відрізняються від європейських.

Британського міністра критикують за компроміс із Катаром.  Катар приймає Чемпіонат світу у 2022 році, на думку Клеверлі, всі сторони мають піти на компроміс, щоби турнір пройшов без пригод.  Фото: kovop58/shutterstock.com

За словами прем’єр-міністра, уболівальники-геї мають шанобливо поставитися до Катару як країни, яка приймає Чемпіонат світу з футболу. Катарці працюють над тим, щоб представники всіх орієнтацій почувалися комфортно на чемпіонаті. На думку Клеверлі, всі сторони мають піти на компроміс, щоби турнір пройшов без пригод.

Британського міністра критикують: «уряд має кинути виклик ФІФА»

Секретар із цифрових технологій, культури, ЗМІ та спорту Люсі Пауелл назвала коментарі Клеверлі «шокуючи глухими». Вона вважає, що спорт має бути доступним усім. Багато вболівальників почуватимуть себе враженими, оскільки вони не зможуть відвідати цей турнір. У них можуть виникнути труднощі, щоб вболівати за свою команду через те, що в Катарі порушують права людини та права ЛГБТК+.

Читайте також:  Екоактивістка Грета Тунберг не збирається йти у політику

«Уряд повинен кинути виклик ФІФА за те, як вони поставили фанатів у таке становище, та забезпечити повну безпеку всіх присутніх уболівальників, а не захищати дискримінаційні цінності».

Клеверлі сказав, що він не говорив з урядом Катару про справу Тетчелла. Активіста було зупинено у столиці Катару у вівторок під час проведення акції протесту за права ЛГБТК. Політик сказав радіо LBC, що Тетчелла допитали, його підтримує консульська група Міністерства закордонних справ.

Клеверлі сказав, що відвідає чемпіонат світу, якщо дозволить його розклад. Політик також розкритикував лідера лейбористів Кіра Стармера. Останній не планує відвідувати Чемпіонат світу через репутацію Катару щодо гомосексуалізму та прав людини.

Татчелл відповів Клеверлі, заявивши, що участь у турнірі буде рівносильною змові з режимом, який за своєю суттю є расистським, сексистським та гомофобним. Він сказав: «Уряд Великобританії має використовувати свій публічний голос, щоб засудити порушення прав людини».

«Клеверлі має можливість висвітлити зловживання Катаром. Усі вболівальники, а не лише представники ЛГБТ, мають бойкотувати чемпіонат світу. Вони мають використовувати соціальні мережі для поширення інформації про порушення прав людини з боку Катару».

Депутат від ліберал-демократів Лейла Моран сказала: «Чемпіонат світу має бути святом гарної гри. Натомість такі країни, як Катар, використовують його для прикрашання своїх жахливих порушень прав людини. Будь-які офіційні особи Великобританії, які прийдуть, мають використати своє становище, щоб висвітлювати порушення прав людини».

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я