Британський центральний банк продовжує підвищувати ключову процентну ставку

0
61

Центральний банк Великобританії продовжив боротьбу із високою інфляцією черговим підвищенням відсоткової ставки. Ключова процентна ставка зросла на 0,25 відсоткових пунктів до 4,25 відсотка, про що Банк Англії оголосив у Лондоні після свого засідання. Економісти банку здебільшого очікували на цей крок. Монетарна влада залишила подальший курс значною мірою відкритим і оголосила про комплексну оцінку економічної ситуації на травень.

Це вже одинадцяте підвищення процентної ставки центральним банком з кінця 2021 року, коли ставка була ще трохи вищою за нуль. Нині вона перебуває на 15-річному максимумі. Востаннє процентні ставки підвищувалися під час фінансової кризи 2008 року. Британський фунт помірковано зріс після рішення Банку Англії.

Центральний банк висловив дещо більшу впевненість щодо недавнього економічного розвитку. Водночас інфляція виявилася вищою, ніж очікувалося. У лютому інфляція знову зросла до 10,4 відсотка після кількох місяців зниження. Цільовий показник інфляції центрального банку становить два відсотки.

Що стосується недавніх банківських потрясінь, центральний банк заявив, що британські банки є стійкими і перебувають у хорошому становищі. Фінансові установи мають у своєму розпорядженні достатній капітал і ліквідність.

Читайте також:  Теплові насоси в Німеччині: варто повчитися у Швейцарії

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :