Будівельники Баварії відмовляються від проектів

0
153

За інформацією порталу Новини Рівного – їм дуже важко правильно визначити кошторис.

Будівельники Баварії відмовляються від проектів будівництва будинків. Через різке подорожчання матеріалів вони просто не можуть “влізти” у кошторис.

Йдеться як про проекти комерційної нерухомості, так і приватні будинки. Частина будівництв заморожують, інші взагалі побоюються починати. Деякі з цих будівель, мабуть, уже не буде зведено взагалі.

Проблема полягає не лише у подорожчанні матеріалів, роботи та енергії. Газова криза змусила Європейський Центральний банк підняти ключову ставку. Це серйозно вплинуло вартість кредитів: ставки зросли.

Будівельники Баварії відмовляються від проектів через зростання цін

Виходить, що по будівельниках б’ють із двох сторін. Ціни на матеріали підскочили жахливо. За словами директора компанії Lenggreiser Кілліана Віллібальда, ціна за тонну сталевого профілю збільшилася втричі за два роки. CEO повідомляє, що у 2020 році вона коштувала 640 євро, а вже цього літа ціна зросла до 2 000.

При цьому він вважає, що кредити на будівництво ще перебувають на прийнятному рівні. Проте проблема у швидкості зміни ставки. Якщо кошторис було закладено кредит під 1%, його подорожчання до 3% – проблема. “Потрібно двічі подумати про контроль над таким кошторисом”, – сказав Віллібальд.

Будівельники Баварії відмовляються від проектів фото 2

Бригадир будівельної гільдії Тельця Герберт Коземко знає про проблеми зі зведенням будівель у Баварії. За його словами, відмова від будівництва зараз “не те щоб повсюдна, але зустрічається”. Основна проблема – нестабільність цін на будматеріали.

Будівельники Баварії відмовляються від проектів та йдуть з роботи

Коземко скаржиться на те, що вартість матеріалів дуже флюїдна. Часто він може повідомити замовника ціни, актуальні лише сьогодні. Через два дні “інформація може вже застаріти”. Це призводить до зменшення кількості замовлень.

Читайте також:  споживчий клімат у Німеччині стабілізується

Останнє призводить до звільнень та догляду співробітників. Стосується це не лише мулярів, а й теслярів, столярів та інших спеціалістів суміжних областей.

За оцінками Герберта Коземка, вартість звичайного будинку на одну родину зросла щонайменше на чверть. Порівнює він із минулим роком. Частка проектів подорожчала ще сильніше, на 30%.

Попит на готову нерухомість також впав. За словами агента Мартіна Брайтшафтера, “люди стали обережнішими”. При цьому ціни на ринку не зростають, залишаючись на рівні початку 2022 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :