“Битва з високою інфляцією ще не виграна”

0
33

ЄЦБ у четвер усьоме поспіль підвищив відсоткові ставки в єврозоні.

Бундесбанк: "Битва з високою інфляцією ще не виграно"

Бундесбанк: “Битва з високою інфляцією ще не виграна”

Президент Бундесбанку Йоахім Нагель вважає, що в єврозоні потрібне подальше підвищення відсоткових ставок у боротьбі з уперто високою інфляцією. “Битва проти високої інфляції ще не виграна”, – сказав Нагель в інтерв’ю газеті “Frankfurter Allgemeine Zeitung”. “Хоча рівень інфляції в останні місяці знизився, він все ще залишається занадто високим”, – сказав Нагель.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) у четвер усьоме поспіль підвищив відсоткові ставки в єврозоні. Однак підвищення на 0,25 процентних пункти було меншим, ніж попередні підвищення. Ключова процентна ставка, за якою комерційні банки можуть одержати свіжі гроші центрального банку, зросте до 3,75 відсотка. Якщо банки зберігають гроші в ЄЦБ, то у майбутньому вони отримуватимуть 3,25 відсотка.

Нагель: «Відсоткові ставки мають зрости ще більше»

«Я також міг би уявити собі крок процентної ставки у 0,5 процентних пункти. Але ми вже оголосили про подальше підвищення процентних ставок», – наголосив Нагель. Важливим, за його словами, є повідомлення: «Ми ще не добігли кінця: відсоткові ставки повинні підвищуватися й надалі».

ЄЦБ прагне цінової стабільності в єврозоні в середньостроковій перспективі на рівні 2-відсоткової інфляції. У квітні споживчі ціни у валютній зоні 20 країн були на 7,0 % вищими за рівень того ж місяця минулого року. У Німеччині річний рівень інфляції, за попередніми розрахунками, становив 7,2%.

«Інфляція помітно зменшиться. Але цілком можливо, що буде потрібен час до початку 2025 року, щоб гармонізований рівень інфляції в Німеччині знову стійко мав двійку перед комою», – прогнозує Нагель. «Нам необхідно досягти достатньо високого рівня відсоткової ставки, щоби перемогти високу інфляцію в єврозоні. І як тільки ми досягнемо цього рівня відсоткової ставки, нам, ймовірно, доведеться залишатися на ньому протягом певного часу».

Читайте також:  Globalfoundries та IGBCE підписали внутрішній колективний договір

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :