Черговий витік персональних даних в Австралії

0
218

Атаки хакерів – нова нездорова тенденція на континенті.

Черговий витік персональних даних в Австралії.  Фото: Mika Baumeister/gnsplash.com

Жертвою кібер-атаки став онлайн-супермаркет Vinomofo, який торгує вином. Дані приблизно півмільйона покупців виявились скомпрометованими. Наприкінці вересня 2022 року від дій хакерів постраждав австралійський інтернет-провайдер Optus та 10 млн його клієнтів. Черговий витік персональних даних може прискорити зміни до автралійського законодавства.

Черговий витік персональних даних – постраждали любителі вина

Керівництво Vinomofo заявляє, що паспортні дані, номери кредиток та посвідчень водія компанія у користувачів при реєстрації не просить. У мережу вибігли імена, дати народження, телефонні номери, фактичні та електронні адреси.

Vinomofo пояснює, що зловмисники отримали доступ до якоїсь тестової платформи, яка не була підключена до сайту компанії. У поштовому розсиланні винний супермаркет просить покупців бути уважнішими до інтернет-повідомлень. Імовірність спаму та шахрайства кратно зросла.

Черговий витік персональних даних: не перший і явно не останній

Хакери атакували виноторгівців у момент, коли Австралія ще не заспокоїлася від найбільшого в історії континенту витоку персональних даних. Злом бази даних провайдера Optus, другого за величиною в Австралії, змусив багатьох змінювати паспорти, посвідчення водія та медичні страховки.

Це не єдина свіжа нагода для тривоги. Приватна медична страхова компанія Medibank доповіла громадськості, що ледь не стала жертвою злому. Підозрювальна активність на порталі страховика змусила Medibank наймати сторонніх експертів для захисту даних. Репутаційних та інформаційних втрат вдалося уникнути, але акції компанії просіли на 5%.

Австралійському онлайн-рітейлеру MyDeal захиститися не вдалося. Хакери зламали базу, в якій містилися персональні відомості 2,2 млн покупців: імена та прізвища, електронні адреси та адреси доставки, номери телефонів та дати народження.

Читайте також:  Прихід до влади Сі Цзіньпіна

Про судові позови австралійців до компаній-«розпусти» зі свіжого списку поки не повідомляється. Інтернет-провайдер Optus втратив сотні тисяч доларів, компенсуючи своїм клієнтам витрати на заміну паспортів та інших документів. На нездоровий тренд із витоками уряд Австралії у вересні пообіцяв відреагувати законодавчими змінами. Але поки що власникам баз персональних даних доводиться користуватися рекомендаціями експертів, а не нормативними актами.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я