Чому чоловіки в Японії стали частіше йти у відпустку для догляду за дитиною, розповіли експерти.

0
80

Кількість чоловіків, які беруть відпустку для догляду за дитиною, різко зросла в Японії за останній рік. Уряд продовжує спонукати громадян заводити більше дітей. Bloomberg.

Цей матеріал – частина нашого щоденного розсилання. Якщо ви хочете отримувати свіжу розсилку, підписуйтесь на неї тут і отримуйте її, де вам зручно (поштою або Telegram).

Рік тому уряд включив до законодавства зміни, які дають більше привілеїв чоловікам, які прагнуть піти у відпустку для догляду за дитиною та розділити цей обов'язок зі своїми дружинами. Так, тепер молоді батьки можуть кілька разів брати позапланову відпустку упродовж восьми місяців після народження дитини.

Через рік було оголошено, що кількість батьків, котрі скористалися цією можливістю, різко зросла. Крім того, вони почали йти в цей вид відпустки на більшу кількість днів.

Згідно з опитуванням, проведеним компанією Sekisui House, середня кількість днів, які японські батьки провели у відпустці для догляду за дитиною, склала 23,4 дні. Ще у 2019 році цей показник становив 2,4 дні. Крім того, якщо чотири роки тому лише 9,6% батьків брали таку відпустку, то зараз цей показник дорівнює 24,4%. Експерти вважають, що цього все одно замало для тих лояльних умов, які створив японський уряд для молодих батьків, проте прогрес уже є.

За даними Організації економічного співробітництва та розвитку, кількість часу, який японські жінки витрачають на догляд за дітьми та роботу по дому, у п'ять разів перевищує кількість часу, який витрачають чоловіки на ці цілі. На думку експертів, саме ґендерний дисбаланс у залученості до виховання дітей міг призвести до демографічної кризи в Японії.

На початку 2023 уряд країни заявив, що стрімке старіння населення становить серйозну загрозу для подальшого розвитку японського суспільства.

Читайте також:  Японський прем'єр проти Церкви Об'єднання: початок розслідування

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я