Чому Хабек та його партія зазнають труднощів

0
39

Коаліційні розбирання, суперечки про рахунки за опалення та убогі результати опитувань: ні «зелений» віце-канцлер, ні його партія не переживають щасливих часів.

Чому Хабек та його партія зазнають труднощів

Чому Хабек та його партія зазнають труднощів

Справи Роберта Хабека йдуть не найкращим чином. Справа не лише у непопулярних планах щодо зміни опалювальної системи, які із жаром руйнує не лише опозиція, а й партнер із ліберальної коаліції. Крім того, є підозри в непотизмі, спричинені невдалим рішенням найважливішого колеги Хабека. Зелені та їхній віце-канцлер страждають від світлофора, обставин і самих себе – але «зеленим» ще рано турбуватися про наступні федеральні вибори.

Той факт, що «зеленим» доводиться боротися з репутацією партії моралі та заборон, багато в чому пояснюється їх величезним прагненням змін: Захист клімату, транспорт, енергетичне сільське господарство – партія хоче переламати перебіг подій. Захист клімату, який любить говорити Хабек, – це неправильне слово; зрештою, йдеться про захист людей та їх засобів для існування.

Це правда, але вона може бути дуже стомлюючою, а про тепловий насос і його вартість можна сперечатися. Зелені» багато чого вимагають від громадян, і вимоги, які вони висувають до партії, відповідно високі.

Катастрофічне кадрове рішення

Тим більше руйнівним є ефект кадрового рішення державного секретаря Хабека Патріка Грайхена, який брав участь у виборі своєї власної кращої людини як керуючого директора Deutsche Energie-Agentur (Dena), що знаходиться у федеральній власності. І Хабек, і Грайхен тепер говорять про помилку, і Dena, можливо, відновить процедуру.

Хабек підтримує Грайхена; у форматі інтерв’ю “RND vor Ort” Redaktionsnetzwerk Deutschland він захищав його в п’ятницю як людину, “яка врятувала Німеччину від серйозної енергетичної кризи”. Його втрата сильно вдарить по Хабеку; Грайхен – той, хто смикає за всі ниточки на тему енергетичного повороту в Міністерстві економіки.

Читайте також:  Dax росте шостий день поспіль

Роман із шафером спливає у ситуації, коли міністерство вже викликає дискусії з питань кадрової політики. Сестра Грейхена, одружена з його колегою, держсекретарем Міхаелем Келлнером, працює, як і її брат, в Öko-Institut, дослідницькому інституті, який отримує контракти від федерального уряду. Проте ні Грайхен, ні Келлнер не беруть участі у тендерному процесі, як стверджує Хабек. «Вони не ходять своїми столами. Навіть питання про те, чи слід укладати контракти у цій галузі, не проходить через їхні столи». Це, однак, звучало краще, поки не стало ясно, що все пішло в інший бік, коли дійшло рішення про вибір кращої людини.

Проблеми зі світлофором

«Зелені» також мають проблеми з їхньою роллю в коаліції «Ampel» (світлофор), де вони стикаються з тим, що вони вважають «союзом гальм» СДПН та ВДП щодо захисту клімату. Самопроголошений «кліматичний канцлер» Олаф Шольц несерйозний, така скарга. Це ставить питання про майбутні спілки з ХДС, які вже давно стали реальністю в кількох федеральних землях – хіба що шлях до ХДС у федерації, з його лідером Фрідріхом Мерцем, який має намір дотримуватися консервативного профілю, буде набагато далі.

До речі, про альянси: Якби вибори проходили зараз, світлофорна коаліція не досягла б більшості. В окремих опитуваннях “зелені” набирають 14 або 15 відсотків, відстаючи від AfD на 16 відсотків. 2021 року, у рік останніх федеральних виборів, «П’ятниці для майбутнього» вивели натовпи людей на вулиці на демонстрації на захист клімату, повені спустошили райони в долині річки Ахр та в Північному Рейні-Вестфалії. Сьогодні гурт «Останнє покоління» (Letzte Generation) викликає ажіотаж, приклеюючись до вулиць і намагаючись паралізувати Берлін – методи, від яких навіть «зелені» тепер вважають за краще дистанціюватися.

Читайте також:  Аджая Банга призначено новим президентом Світового банку

Що це означає для наступних федеральних виборів, які відбудуться восени 2025 року, сьогодні передбачити неможливо. У політичному бізнесі навіть півроку можуть означати вічність. На початку виборчого 2021 року амбіції Шольца стати канцлером багато хто зустрічав зі стомленою посмішкою, а СДПН боролася з іміджем невдахи. Що сталося після того, як Армін Лаше (ХДС) вибув із гонки зі сміхом у зоні повені, а кандидат від Партії зелених Анналена Баєрбок – зі звинуваченнями у плагіаті її книги, добре відомо. Та сама Баєрбок, до речі, яка незабаром після цього стала одним із найпопулярніших урядовців як міністр закордонних справ.

«Звичайно, зараз це нелегкий підйом»

Коли він ще був лідером партії, історія завжди полягала в тому, що «зелені» набирали очки в опитуваннях у середині передвиборчого періоду, але не досягли результату, коли це було важливо, на виборах, повідомив Хабек в інтерв’ю RND. «Тож у жодному разі не можна сказати, що у нас зараз високий рейтинг». І менш легковажно: «Звичайно, зараз це нелегкий підйом». Але у 2025 році, коли «зелені» доведуть, що вони відповідально поставилися до мандату виборців, коли будуть надані відповіді на всі запитання, «тоді, можливо, ми знову боротимемося за перше місце».

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :