Чому Німеччина не може використати свій газ

0
98

Енергетична криза: чому Німеччині так складно знайти вирішення газової проблеми.

Німеччина не може використати свій газ

У Німеччині є великі запаси сланцевих порід, особливо у північному заході країни. За даними Асоціації добувної промисловості (BVEG), там достатньо природного газу, щоб забезпечити до 20% потреб населення. У зв’язку з цим у суспільстві часто постає питання, чому Німеччина не може використовувати свій газ замість купівлі палива в інших держав.

Плани з видобутку газу в Німеччині існували понад десять років тому. Але опір був сильний. Критики такого рішення турбувалися про питну воду.

Німеччина не може використати свій газ: екологічна проблема видобутку ресурсів у країні

Для того щоб суміш піску та води, необхідна для гідророзриву пласта (ГРП) у процесі видобутку газу, дала бажаний ефект, до неї додають хімічні речовини. Зрештою, суміш тече назад вгору через свердловини. У воді розчиняються і речовини, що є в породі, а саме: миш’як, бром, радіоактивний стронцій.

Крім на навколишнє середовище, існує й інша проблема. Газові родовища швидко виснажуються і після видобутку природних ресурсів доводиться бурити наступне родовище. У місцях, де мешкає мало людей, це незначна проблема, але не для густонаселеної Німеччини.

Чому Німеччина не може використовувати свій газ: родовища на території країни становлять екологічну загрозу.  Фото: Andrea Slatter/shutterstock.com

Асоціація BVEG пропонує свій варіант вирішення цієї проблеми. Можна було б бурити на кілька кілометрів у бік від однієї свердловини, виробляти сотні ГРП із крапки та зберігати прийнятну кількість землі на поверхні.

Однак, як пояснила асоціація, точна інформація щодо кожної виробничої ділянки можлива лише після того, як там будуть проведені пробні буріння та вивчена ситуація. В результаті виникає, мабуть, найбільша проблема: зусилля, які довелося б докласти Німеччини, величезні.

Ще один варіант видобутку газу: Північне море

Іншим варіантом, коли йдеться про внутрішні енергоресурси, є розширення видобутку природного газу у Північному морі. І тут стався деякий рух. Міністерство економіки в Ганновері та голландська компанія One-Dyas узгодили ключові моменти нового проекту.

Читайте також:  У Німеччині вперше за 70 років двозначна інфляція

«У Північному морі за 20 кілометрів від Боркума знаходиться найбільше за останні 25 років родовище природного газу, яке Нідерланди хочуть розробляти. Його загальний обсяг становить близько 60 млрд кубометрів», — заявив Бернд Альтусманн, міністр економіки Нижньої Саксонії.

Родовище розташоване в районі німецько-голландського кордону, неподалік від Національного парку Вадденське море Нижньої Саксонії. Якщо проект запустять, то з 2024 року Німеччина отримуватиме 5 млрд. кубометрів газу щорічно.

Чому Німеччина не може використовувати свій газ: розробка родовищ у Північному морі потребує часу

Але цього, як і раніше, мало. Для порівняння, попит у Німеччині на газ зараз становить 90 млрд кубометрів на рік. Щодо цього родовище поблизу Боркума є мозаїчним шматочком у питанні безпеки енергопостачання.

Деякі німецькі політики пропонують збільшити обсяги видобутку газу в Північному морі. Однак для цього також потрібні час та ресурси. Довгі роки Німеччина покладалася на дешевий газ із Росії і шукала нові родовища.

Передбачалося зрештою взагалі відмовитися від цього виду палива на користь екологічнішого до 2040 року. Проте війна в Україні внесла свої корективи у ситуацію та змусила Німеччину шукати вихід із енергетичної кризи.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :