Чому очікується зростання економіки Німеччини у 2023 році

0
56

Економіка Німеччини, найбільша в Європі, як очікується, уникне рецесії і зросте на 0,3% цього року завдяки зниженню цін на енергоносії та іншим факторам, повідомили у середу провідні економічні інститути.

Чому очікується зростання економіки Німеччини у 2023 році

«Економічний спад у зимовому півріччі 2022/2023 року, ймовірно, буде менш серйозним, ніж побоювалися»– сказав Тімо Волльмерсхойзер з інституту Ifo.

Чому очікується зростання економіки Німеччини у 2023 році

«Основною причиною цього є менша втрата купівельної спроможності через значне зниження цін на енергоносії».

Інфляція, однак, лише трохи знизиться до 6% із 6,9% у 2022 році.

У своєму попередньому прогнозі восени минулого року дослідники все ще очікували, що економіка Німеччини скоротиться на 0,4% після того, як вторгнення Росії в Україну призвело до різкого зростання цін на енергоносії та продукти харчування.

Однак пакет заходів державної допомоги у розмірі 200 млрд євро, включаючи обмеження цін на газ та електрику, у поєднанні з м’якою зимовою погодою та зусиллями з диверсифікації постачання газу допомогли економіці Німеччини впоратися із ситуацією краще, ніж очікувалося.

Чому очікується зростання економіки Німеччини у 2023 році.  Фото: dpa

Послаблення вузьких місць у ланцюжках поставок та ослаблення Китаєм обмежень, пов’язаних із Covid, також сприяли зростанню економіки країни, орієнтованої на експорт.

Прогноз, представлений інститутом Ifo, Кільським інститутом світової економіки, Інститутом економічних досліджень у Галлі та Інститутом економічних досліджень RWI Лейбніца, є оптимістичнішим, ніж власні оцінки уряду.

Берлін, який також спочатку прогнозував рецесію у 2023 році, нещодавно підвищив свій прогноз до 0,2% зростання.

Більш оптимістичний прогноз був відображений в окремих даних, опублікованих статистичним агентством Destatis у середу, які показали несподіваний стрибок нових замовлень на заводах у лютому.

Нові замовлення, що розглядаються як індикатор майбутньої промислової активності, зросли на 4,8% порівняно з попереднім місяцем завдяки високому внутрішньому попиту та попиту в єврозоні.

Читайте також:  Банкрутства в Німеччині: де їх найбільше

Непоступлива інфляція

Хоча рівень інфляції в Німеччині в березні знизився до 7,4% після досягнення піку в 8,8% наприкінці 2022 року, споживчі ціни цього року залишаться вперто високими.

Урядові заходи щодо полегшення становища та очікуваного високого зростання заробітної плати «зміцнюють внутрішній попит і підтримують високу внутрішню інфляцію», – йдеться у заяві аналітичних центрів.

“Тільки наступного року цей аспект інфляційного тиску також ослабне, що помітно знизить рівень інфляції до 2,4%”.

2024 року очікується «сильніше» зростання німецької економіки – на 1,5 %, додали дослідники.

Економісти попередили, що, хоча нещодавні позитивні показники та оптимістичні опитування ділової активності дають привід для оптимізму щодо економіки Німеччини, багато чинників невизначеності залишаються.

За словами економіста банку ING Карстена Бржескі, ще не вирішено, чи буде зростання фабричних замовлень у середу означати «початок промислового відродження».

«Очікуване уповільнення економіки США, наслідки нещодавніх потрясінь на фінансових ринках і ширший вплив жорсткості грошово-кредитної політики» можуть ще зіпсувати свято– попередив він.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :