чому в Росії не карається домашнє насильство?

0
225

Законодавство РФ декриміналізує домашнє насильство. Як правило, агресори уникають покарання.

домашнє насильство / Lolostock / shutterstock.com

Законодавство РФ у питанні домашнього насильства сформульовано так, що захистити жертву часто украй важко. Вкотре цю проблему було порушено після того, як відома медійна особистість журналістка Оксана Гончарова, захищаючись, убила свого колишнього чоловіка, який протягом багатьох років бив її. Цей інцидент та подальші сценарії розвитку подій ведучі Stratera Show на радіо «Голос Берліна» Маша Майєрс та Дмитро Губін обговорили з однокурсницею Оксани Сагларою Манджієвою.

Сама історія зводиться до того, що колишній чоловік Оксани продовжував відвідувати дітей. У результаті чергового конфлікту, чергової спроби побиття Оксани вона захищалася і завдала, як пише правозахисниця Олена Попова, смертельний удар. Наразі Оксана Гончарова перебуває у слідчому ізоляторі і, відповідно, чекає на суд у міру запобіжного заходу».

Дмитро Губін: «Я ось просто зачитаю те звернення, яке розміщено у Фейсбуці. Роман Живий, який підхопило дуже багато: «15 років Оксана була жертвою домашнього насильства. У неї немає жодного цілого ребра, зламаний ніс, неодноразово вибиті зуби. Вона розлучилася, але колишній чоловік увесь час приходив, бив її і проявляв агресію до дітей. У Оксана троє хлопчаків наймолодшому чотири роки, старшому 22. Оксана багато разів зверталася до поліції, просила захистити її від цієї людини. У ряді випадків зверталися колеги Оксани. Але через декриміналізацію статей та сімейних побоїв її життя нікого не цікавило. За вкотре розбитим носом зламаним ребром не було ніякого покарання. Трагедія сталася кілька тижнів тому, коли він знову замахнувся на Оксану. Вона завдала болісного і смертельного удару. Нині Оксана у слідчому ізоляторі. Діти перебувають із мамою загиблого. Вона всі ці роки допомогла Оксані».

Читайте також:  Причину трагедії на стадіоні в Індонезії встановлено

Саглара Манджієва: «Ми навчалися разом, вона моя однокурсниця, я її знаю понад 25 років».

Дмитро Губін: “Я так розумію, що всі троє дітей в Оксани від одного чоловіка?”

Саглара Манджієва: Ні. У старшого, Петі, інший тато. Середній син Матвій та молодший, Арсен, це ось від цього колишнього цивільного чоловіка».

Дмитро Губін: «Між цими дітьми різниця шість років. Це означає, що якимсь чином жінка приймала рішення, що батьком її дітей буде той самий чоловік. Це суперечить версії, яка зараз прозвучала про те, що ця людина її бив, що вона зазнавала постійного насильства. Якщо слідувати суворо фактам, то виходить так?

Саглара Манджієва: «Ну, скажімо так, я не можу зараз коментувати рішення Оксани щодо народження дітей, бо це зовсім особисте. Але те, що ця історія триває близько 15 років, це справді так. Вона почалася з моменту, коли Оксана придбала квартиру в електросталі і переїхала туди жити з Петею. Саме там вона познайомилася з цією людиною, і в них почалися стосунки, які тривали стільки років і, загалом, виявилися трагічними для Оксани та для цієї людини.

Про все, що потрапило до публічного простору, я, звичайно, знаю. Але я знаю цю історію безпосередньо від Оксани. Я все це всі ці роки теж намагалася їй допомогти підтримувати, знайти вирішення цієї ситуації, порадити, пропонувала свою допомогу у переїзді. Було абсолютно очевидно, що одне з вирішення цієї проблеми — це просто переїзд до іншого міста, можливо, навіть до іншої країни, щоб просто ізолювати та взагалі дистанціюватися від цієї людини. Бо доти, доки він знаходився поряд в одному місті і взагалі на одному сходовому майданчику в одному будинку неможливо уникнути контакту фізичного контакту. А від таких людей можна чекати на все, що завгодно».

Читайте також:  Найманець із Білорусі потрапив у полон в Україні. Повоював за Росію менше двох місяців

Маша Майєрс: «Яким чином держава захищала Оксану?»

Саглара Манджієва: «Оксана неодноразово неодноразово зверталася до поліції. Я зараз не коментуватиму дії безпосередньо поліції, як вони реагували в ряді випадків. Коли вони бачили калюжі крові, квартиру, яка була залита її кров’ю, вони забирали цю людину на кілька діб. Але є велика проблема, яку ви вже позначили, що в Росії немає системи на законодавчому рівні, яка б захищала жінок від насильства в сім’ї, від домашнього побутового насильства. І я думаю, що і жертвою тут є не лише Оксана, таких жінок сотні, тисячі по всій Росії».

Маша Майєрс: «Чи правильно я розумію, що зараз Оксана перебуває у слідчому ізоляторі? Які перспективи, що їй загрожує, і коли буде найближчий розгляд справи?»

Саглара Манджієва: «Я особисто, я особисто дізналася про цю трагедію так: через два дні після подій мені подзвонив Петя і розповів. Я стояла в стані шоку і судомно думала, що ми можемо прямо зараз зробити, бо зрозуміло, що Петро має шок. Тобто ви повинні розуміти, що йому 22 роки, і він зараз єдиний родич, який формально юридично представляє інтереси мами Оксани, бо Оксана не має батьків і з усіх її найближчих родичів це повнолітній 22-річний старший син. І він має стати опікуном ще двох неповнолітніх, які взагалі не розуміють, що відбувається, теж перебувають у стані шоку.

Ми, однокурсниці Оксани, почали думати, як знайти адвоката. На жаль, ми не встигли подати скаргу щодо зміни запобіжного заходу протягом трьох діб, як це встановлено законом. Тому що Оксана просто не мала нашого адвоката, у неї був безкоштовний адвокат, який цього не зробив, який цього не зробив протягом встановленого терміну, а точніше трьох діб. Тому наш адвокат, яка вже підписала договір і представляє інтереси саме на неї, ми збирали перші перші транші грошей, щоб вона почала свою роботу. Вона фактично розпочала свою роботу у цій справі через тиждень. 20 жовтня у Мособлсуді відбудеться розгляд цієї скарги про зміну запобіжного заходу Оксани. І ми дуже сподіваємося на те, що суд вищої інстанції, яким є Мособлсуд, скасує рішення суду нижчої інстанції, а точніше рішення суду Електросталі і принаймні дозволить Оксані вирушити під домашній арешт на час слідства. Тому зараз ми чекаємо на це засідання».

Читайте також:  ЧС з футболу в Катарі: програми для вболівальників небезпечні

Нагадаємо, у відеоформаті стрім Stratera Show транслюється щодня у будні з 15:00 до 17:00 на сайті нашого видання aussiedlerbote.de.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я