ЧС з футболу в Катарі: програми для вболівальників небезпечні

0
259

Експерти підозрюють, що влада Катару може використовувати їх для стеження.

ЧС з футболу у Катарі: обов'язкові програми для смартфона.

Гості ЧС з футболу, що стартує у Катарі 20 листопада, будуть змушені завантажувати на свої смартфони сумнівні програми. Експерти попереджають про небезпеку, яку таїть у собі це програмне забезпечення. І дають поради, як уникнути прикрих наслідків.

Наприклад, уболівальники вже знають, що позашлюбні інтимні стосунки та будь-які прояви гомосексуальності в країні заборонені. Крім того, для тих, хто бажає вживати алкоголь, будуть організовані спеціальні зони. Адже розпиття алкогольних напоїв у громадських місцях у Катарі суворо заборонено.

ЧС з футболу у Катарі: небезпечні програми для смартфона

Влада Катару ввела ще одне обмеження для вболівальників. Уболівальники зобов’язані встановити на свої смартфони спеціальні програми: Ehteraz та Hayya.

При безневинності експерти вважали їх шпигунським програмним забезпеченням. Справа в тому, що для встановлення вимагають дані, які, на думку експертів, виходять за рамки вимог до користувачів таких додатків.

Зокрема, побоювання висловив голова служби безпеки норвезької радіомовної корпорації NRK Ойвінд Васаасен. Він досліджував обидві програми і заявив: «Особисто я б ніколи не взяв свій смартфон із собою в Катар».

Як відомо, додаток Ehteraz призначений для відстеження хворих на COVID-19. Його має завантажити будь-який відвідувач Чемпіонату віком від 18 років. Додаток використовується для того, щоб здорові вболівальники могли убезпечити себе від хворих.

Для здійснення цієї мети додатку потрібен дозвіл на відстеження геолокації. Але крім цього, ще й можливість читати, видаляти або змінювати весь контент на телефоні. А також доступ для підключення до Wi-Fi та Bluetooth та запобігання переходу телефону в сплячий режим». І це поряд із «можливістю здійснювати прямі дзвінки з вашого телефону та можливістю відключити блокування екрану». Дійсно, досить дивні вимоги.

Читайте також:  В Індії небезпечний рівень забруднення повітря через салюти

Друга програма, Hayya, використовується для безкоштовного проїзду на місцевому громадському транспорті та контролю відвідування матчів. Однак, як і Ehteraz, Hayya запобігає переходу телефону в сплячий режим, фіксує точне місце розташування та переглядає підключення WiFi та Bluetooth. Більше того, програма здатна передавати персональні дані інформацію практично без обмежень.

Amnesty International попереджає про можливе стеження

Як повідомляє Netzpolitik, ресурс новин, що спеціалізується на цифрових правах, про порушення прав людини повідомляє і правозахисна організація Amnesty International. Це [приложение Ehteraz] «проблемно та небезпечно з точки зору довільного спостереження та порушень конфіденційності та захисту даних».

Експерт з безпеки Наомі Лінтведт з Університету Осло також не радить використовувати ці програми.

«Це [приложения] дозволяє здійснювати стеження з боку уряду. І оскільки це Катар, ви також маєте це враховувати», — каже Наомі. Пані Лінтведт стверджує, що дані можуть використовуватися для цілей, відмінних від відстеження коронавірусних інфекцій.

Однак оскільки установки цих додатків уболівальникам уникнути не вдасться, слід вжити заходів та убезпечити себе. Найкраще рішення: придбати нову сім-карту та взяти з собою у поїздку смартфон, на якому відсутні будь-які персональні дані, банківські програми та особиста інформація. А власний пристрій, на якому всі ці дані зберігаються, залишити вдома.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я