чи стане Росія васалом Китаю?

0
261

Яка ймовірність, що Росія стане повністю залежною від Китаю (економічно та адміністративно)? Що буде після війни?

що буде після війни / Shag 7799 / shutterstock.com

Вихід російсько-української війни поки що не зрозумілий. Існує багато варіантів розвитку подій як нинішньої ситуації, так і після війни. Хоча Китай є одним із найбільших гравців на світовій арені, поки він не бере явної участі та чіткої позиції щодо конфлікту. Багато аналітиків вважають, що після війни РФ може перетворитися на васала КНР. Яка ситуація в Китаї зараз, і що буде після війни, ведучі Stratera Show на радіо «Голос Берліна» Маша Майєрс та Дмитро Губін обговорили з журналістом і китаїстом Дмитром Варламовим.

І була продумана, прописана – не прописана, але малася на увазі політична традиція. Таким чином, склалося, що перші п’ять років людина керує країною. Потім відбувається наступний з’їзд, його обирають на другу п’ятирічку. І ось під час другої п’ятирічки з’являється молода людина, умовно молода людина, це 50–60 років, яку готують до наступного вже третього з’їзду, коли він має змінити владу і обійняти посаду голови КНР і глави та генерального секретаря Комуністичної партії Китаю. Сі Цзіньпін цих вихідних був переобраний на третій термін. А це означає, що у березні цього року пройде з’їзд, пройде сесія парламенту ВРНП Всекитайських зборів народних представників (величезний парламент у 1000 осіб), на яких він, швидше за все, отримає мандат верховної державної влади країни, а не партійної.

Маша Майєрс: Цього разу? А що це говорить про сучасний Китай? Чи говорить це про його рух у бік тоталітаризму? Чи це говорить про абсолютну владу? Про що це свідчить?

Дмитро Варламов: Сьогодні тоталітаризм – це вже історичний термін. Можливо, у Північній Кореї він ще діє. І те, якщо почитати фахівців, люди кажуть, що трошки відбувається ерозія режиму. Але, найімовірніше, у випадку із Сі Цзіньпіном, це особиста історія. Йому дуже хочеться залишитись при владі. І він готовий зламати ту модель, яка привела до Китаю, принаймні економічного плану, до ядерного успіху.

Читайте також:  Нестача ліків від холери

Маша Майєрс: А навіщо ламати економічну модель? Навіщо це потрібно? У чиїх інтересах? Особливо на тлі такої потужної американо-китайської торгової війни, яку Китай не програв.

Дмитро Варламов: Китаю не програв у цій війні. Але тут дуже важливим є особисте бажання залишитися при владі. Плюс не можна забувати, що Сі Цзіньпін, прийшовши до влади 10 років тому, розпочав дуже серйозну кампанію боротьби з корупцією. І, мабуть, це була справді дієва кампанія, бо багато корупціонерів платили своїми посадами. а корупція була сильно розвинена у Китаї. Звичайно ж, під один гребінець потрапили особисті вороги Сі Цзіньпіна. Проте вже зараз можна сказати, що в нього з’явилися якісь вороги, які після відходу можуть позбавити його тих неформальних повноважень, які, згідно з традиційною моделлю, зберігалися за лідером Китаю, який йшов у відставку.

Чи перетворюється Росія на васала Китаю?

Маша Майєрс: Я хотіла б просто зрозуміти, яке місце Росії уготоване в цій схемі багатополярного світу, яке вибудовує Володимир Путін щодо КНР.

Дмитро Губін: Чи правий Сорокін у своїх романах? Чи має рацію політолог Пастухов, коли вони кажуть, що Росія насправді це не партнер Китаю? Росія буде васалом та придатком Китаю?

Дмитро Варламов: Я думаю, нам треба перенестися із сонячного не по-осінню жаркого Берліна до Азії та зрозуміти, що ось ці європейські справи і навіть ця страшна війна в Україні, вона не є центром політичного життя цього регіону. І, швидше за все, Китай просто вичікуватиме результату цієї війни, а після цього вже приймати будь-які рішення. Чи буде Росія васалом Китаю? Я думаю ні. Бо що означає васал? Я не дуже цього розумію. Залежна країна економічно, можливо, політично, немає. Адміністраувати країну з населенням 150 мільйонів людей — загалом…

Читайте також:  Батьки трьох дітей отримають відстрочку від мобілізації

Дмитро Губін: Але ж у Китаї мільярд населення.

Дмитро Варламов: Вони мають величезну кількість своїх проблем. Я думаю, ще й проблеми Росії їм зовсім не потрібні.

Нагадаємо, у відеоформаті стрім Stratera Show транслюється щодня у будні з 14:00 до 16:00 на сайті нашого видання aussiedlerbote.de.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я