Число хворих на кір в Африці виросло через ковіда

0
236

Мільйони дітей залишилися без захисту від одного із найбільш заразних захворювань у світі.

Число хворих на кір в Африці

Пандемія, викликана стрімким поширенням коронавірусу, перервала кампанії з вакцинації проти кору в усьому світі. Зокрема, кількість хворих на кір збільшилася в Африці. Мільйони дітей вже другий рік поспіль не можуть отримати щеплення від хвороби, яка спричиняє сліпоту, пневмонію та смерть.

Число хворих на кір в Африці за останній рік збільшилося вдвічі

Зараз африканська система охорони здоров’я залишається особливо вразливою через брак коштів та робочої сили. Більше того, тривалі повені та спалахи інфекційних захворювань стають причиною голоду та серйозних руйнувань.

Наприклад, жертвами природних катаклізмів у Нігерії стали 500 людей. Крім того, спалах Еболи в Уганді призвів до тритижневого локдауну в деяких містах східноафриканської республіки.

До того ж, цього року у лікарнях Африки лікарі виявили близько 45 тис. випадків захворювання на кір. З них понад 2300 людей загинули. За оцінками керівників медичних центрів, це вдвічі перевищує кількість хворих на кір минулого року.

Нестача вакцин від кору у всьому світі

Як відомо, ще 2020 року міжнародні організації розпочали збір коштів, щоб надати африканським країнам вакцини проти кору. Але проблеми, спричинені коронавірусною інфекцією, чинили великий тиск на системи охорони здоров’я по всьому світу. Також скоротили суми пожертвування від інших країн.

Таким чином, із 15 кампаній з вакцинації від кору, які мають розпочатися в Африці у 2022 та 2023 роках, лише 3 кампанії мають точні дати.

Читайте також:  Шекспірівський фестиваль втратив фінансування

Як пояснила представник ВООЗ Маргарет Харріс, зібраних коштів недостатньо, щоб покрити нестачу вакцин від кору не лише в африканських країнах, а й у всьому світі. Приблизна сума нестачі коштів для боротьби з кіром становить не менше 255 млн доларів.

Нагадаємо, до появи вакцини від кору щороку помирало близько 2 млн. дітей. Дотепер у найменш розвинених країнах інфекційне вірусне захворювання може вбити близько 10% заражених. Наприклад, великий спалах кору в Зімбабве цього року забрав життя понад 700 дітей.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я