“Цінового гальма на бензин недостатньо” – Клінгбайль

0
126

Федеральний уряд хоче полегшити тягар громадян одноразовим платежем у грудні та зниженням цін на газ із березня 2023 року.

Велике обурення серед представників німецької торгівлі. Також незадоволені представники малого та середнього бізнесу, оскільки «цінового гальма на бензин недостатньо». Голова СДПН Ларс Клінгбайль бачить необхідність переробки плану зі стримування цін на газ. За словами Клінгбайля, розстрочка платежу у грудні та субсидії з березня наступного року недостатньо ефективна.

«Що ми насправді робимо в період із січня до лютого?» – Запитав Клінгбайль в інтерв’ю Deutschlandfunk. «Хіба вам не потрібно знайти щось, щоб надати компаніям та громадянам трохи більше допомоги?», – додав голова СДПН.

“Цінового гальма на бензин недостатньо”: федеральні землі виступають за зниження цін у січні

Федеральні землі висловилися за те, щоби перенести зниження цін на газ на 1 січня. Хоча спочатку федеральний уряд планував перенесення на березень. Пропозиція експертної комісії з цін на газ передбачає одноразову виплату громадянам та малим підприємствам у грудні.

Його розмір розраховується з урахуванням вересневої знижки на рахунок газу. З іншого боку, планове зниження цін на газ має відбутися лише у березні, тобто наприкінці опалювального періоду. У січні та лютому 2023 року, тим часом, знову будуть вищі ціни.

Гальмо цін на газ є частиною «оборонного щита» вартістю до 200 мільярдів євро. Ці кошти планується використовуватиме фінансування розширеної державної допомоги компаніям.

Федеральна асоціація малого та середнього бізнесу також висловила свої побоювання. Голова асоціації Маркус Джергер вимагає, щоб пільга застосовувалася з січня. “Одночасного полегшення в грудні недостатньо”, – сказав він в інтерв’ю медіагрупі Funke.

Прем’єр-міністри визнали те, що федеральний уряд досі не хотів визнавати. Асоціація очікує, що федеральний уряд «уточнить це на той час, коли канцлер Шольц візьме участь у наступному MPK у листопаді».

Читайте також:  У Бранденбурзі пояснили зліт цін на електроенергію

Асоціація німецьких ремісників: «занадто мало і надто пізно»

Президент Центральної асоціації німецьких ремісників Ганс Петер Воллзайфер зробив заяву в газеті Neue Osnabrücker Zeitung. На його думку, ухвалення грудневої знижки та зниження цін на газ з березня — це добре, «але замало і надто пізно для нашої енергоємної промисловості».

Існує реальний «розрив підтримки». Асоціація зробила власну пропозицію. Воно полягає в тому, «щоб держава платила половину відрахування за електрику та газ за січень та лютий».

Пекарні, кондитерські, м’ясні лавки, пивоварні, гальванічні виробництва, автомайстерні — це здоровий бізнес. Але вони не можуть впоратися із зовнішніми потрясіннями без підтримки і в іншому випадку будуть змушені закритися.

«Цінового гальма на бензин недостатньо»: DIHK попереджає про зупинення виробництва

Асоціація німецьких торгово-промислових палат також попередила, що компаніям загрожує зупинення виробництва внаслідок енергетичної кризи. Багато великих і середніх компаній більше не отримають контракт на постачання енергії наступного року. На цьому наголосив президент DIHK Пітер Адріан з інформаційного агентства dpa.

На відміну від приватних домогосподарств та дуже дрібних компаній, вони не матимуть права на заміну постачальників. “Якщо тут не буде знайдено жодного рішення, частина нашої економіки зупиниться до кінця року”, – сказав Адріан. Він закликав федеральний уряд вжити заходів щодо вирішення цієї проблеми, «Цінового гальма на бензин недостатньо».

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :