Ціни на нафту знижуються через дані про попит у Китаї

0
251

Китайська економіка відновлюється повільніше, ніж прогнозувалося.

Ціни на нафту знижуються.  Фото: Generatorpowerproducts / Pixabay

Ціни на нафту знижуються на тлі даних про попит, що розчаровують, у Китаї. Він значно нижчий за прогнози.

Останні дані також показали, що найбільшими постачальниками нафти до Китаю у вересні були Саудівська Аравія та Росія. Нині вони продають Піднебесній приблизно однакову кількість енергоресурсів.

Ціни на нафту знижуються: мінус 2% за день

Ціни на нафту впали на 2% у понеділок після публікації звіту китайської влади про попит у вересні. Інтерес із боку найбільшого у світі імпортера «чорного золота» залишався низьким, незважаючи на прогнози щодо відновлення економіки. Виробництво у Китаї не повернулося до допандемійного часу. До того ж, у країні продовжують дотримуватися політики нульової толерантності до Covid-19, через яку міста та заводи закриваються на карантин після кількох випадків зараження.

Грудневі ф’ючерси на нафту марки Brent впали на 1,67 долара або на 1,8% – до 91,83 долара за барель. Але це менше зростання минулого тижня у 2%. А ось американська нафта West Texas Intermediate у понеділок втратила минулотижневий приріст. Її вартість із постачанням опустилася до 83,27 долара за барель, знизившись на 1,78 долара (2,1%).

Незважаючи на зростання порівняно із серпнем, вересневий імпорт сирої нафти до Китаю у розмірі 9,79 мільйона барелів на день був на 2% нижчим, ніж роком раніше. Незалежні китайські переробники скоротили обсяг виробництва на тлі низької рентабельності та слабкого попиту.

Читайте також:  в Уганді швидко розвивається спалах Еболи

США продали всі свої стратегічні запаси нафти

«Нещодавнє відновлення імпорту нафти Китаєм у вересні похитнулося. Незалежні переробники не змогли використовувати збільшені квоти, оскільки карантини, пов’язані з коронавірусом, чинили тиск на попит», — зазначають аналітики банку Australia and New Zealand Banking Group (ANZ).

Вони також зазначають, що ситуація посилилася після обмеження експорту. Нагадаємо, минулого тижня китайська влада заборонила перепродувати енергоресурси до Європи та Азії для заповнення власних сховищ перед зимою.

Раніше минулого тижня нафта марки Brent зросла, незважаючи на те, що президент США Джо Байден оголосив про продаж 15 мільйонів барелів, що залишилися, зі стратегічних нафтових запасів країни. Таким чином, загальний обсяг поставок з хабів на чорний день з травня зріс до 180 мільйонів барелів. Це рекордний показник.

Глава Білого дому зазначив, що США почнуть знову поповнювати запаси, коли ціни опустяться до приблизно 70 доларів за барель.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я