Ціни на паливо та електроенергію: відмінності Сходу та Заходу

0
89

Серйозних відмінностей у цінах на пальне між Західною та Східною Німеччиною немає.

Ціни на паливо та електроенергію

Прем’єр-міністр Тюрінгії Бодо Рамелов зробив несподівану заяву газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung. Він сказав, що люди на Сході обурені: ціни тут вищі, ніж у Західній Німеччині. Журналісти вирішили перевірити, чи це так. Отже, як відрізняються ціни на паливо та електроенергію на Сході та Заході?

Якщо ви бажаєте заправитися дизельним паливом у Лейпцигу — сторінка ADAC «Günstig tanken» порадить вирушити на заправну станцію до Моккау. Літр дизельного палива там коштуватиме 2,108 євро. У той же час на заході країни, в Кельні, літр дизельного палива коштує трохи менше — 2,059 євро.

Корнеліус Бланке, прес-секретар ADAC Hessen-Thüringen, також говорить про незначні відмінності. Розрив між Сходом та Заходом менший, ніж здається. Сильні регіональні надбавки, пов’язані з проблемами НПЗ та транспорту, зникли, сказав Бланке.

Ціни на паливо та електроенергію

За даними ADAC, дизельне паливо цього місяця було найдорожчим у Бремені, Шлезвіг-Гольштейні та Тюрінгії. Super E10 продавався за високою ціною в Шлезвіг-Гольштейні, Бремені та Мекленбурзі-Передній Померанії. Саксонія та Саксонія-Анхальт можуть похвалитися дешевим паливом. Проте зрозуміло одне — різниця в цінах по всій країні незначна.

Загалом вартість палива тривалий час була високою, сказав Корнеліус Бланке з ADAC. Незрозуміла різниця в ціні між дизелем та бензином. Наприклад, літр дизельного палива має коштувати менше з урахуванням енергетичного податку та ПДВ. Але насправді дизель коштує майже на 21 цент дорожче, ніж Super E10. “Я не можу цього зрозуміти”, – сказав Бланке.

Ціни на паливо та електроенергію.  Фото: Rudy and Peter Skitterians / Pixabay.com

Однак на Сході та Заході склалася приблизно однакова ситуація. Це підтверджує і Юрген Цигнер, керуючий директор Центральної асоціації торгівлі автозаправними станціями. Він пояснив невеликі розбіжності у цінах. Виявилося, що дизель у Східній Німеччині дещо дорожчий. Це з тим, що паливо у дефіциті. Дизель транспортують із Заходу, тож зростання цін пов’язане з витратами на доставку.

Читайте також:  Dax досяг 16 000 пунктів

Схід та Захід

Вся Європа та Німеччина зокрема мають проблему із дизельним паливом, продовжує Цигнер. Країни залежить від імпорту. Коли ЄС відмовиться від постачання з РФ, пропаде 12% від обсягу дизельного палива.

Але як щодо електрики? Ще кілька років тому електроенергія на Сході була дорожчою, ніж на Заході. Але ситуація вирівнялася.

Експерт з електроенергетики Лундквіст Нойбауер з Verivox пояснив, як справи. Зараз сім’я із споживанням електроенергії в 4000 кВт/год платить за електроенергію 2169 євро в нових федеральних землях і 2150 євро в старих федеральних землях. Різниця незначна.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :