Цифрові лічильники в Німеччині: що чекає на споживача

0
50

Уряд та Бундестаг хочуть якнайшвидше впровадити пристрої.

Цифрові лічильники в Німеччині: що чекає на споживача

Цифрові лічильники в Німеччині: що чекає на споживача

Цифрові лічильники електроенергії мають стати стандартом для німецьких домогосподарств. У поєднанні зі змінними тарифами на електроенергію домогосподарства зможуть використовувати їх для контролю споживання електроенергії та економії грошей. Нові технічні вимоги до пристроїв та їх використання, а також дорожню карту для подальшого розповсюдження були прийняті Бундестагом у четвер голосами партій СДПН, «зелених», ВДП та ХДС/ХСС. AfD та Ліві проголосували проти.

Що отримають споживачі

Цифрові лічильники електроенергії – також звані «розумними» лічильниками – є об’єднані в мережу вимірювальні прилади для тепла або електрики, які автоматично передають дані про споживання постачальникам, а також роблять їх видимими для споживачів. «Скільки електроенергії споживає той чи інший прилад, в який час доби споживання є найвищим і де існує найбільший потенціал для економії?» – Перераховує Бернхард Роледер, виконавчий директор цифрової асоціації Bitkom. “Розумні” лічильники нададуть величезну підтримку людям в економії енергії. У майбутньому рахувати власне споживання через додаток для смартфона буде так само просто, як рахувати витрату палива в автомобілі або рівень заряду мобільного телефону».

Нові лічильники можуть реєструвати момент подачі електроенергії в мережу, що важливо для власників сонячних систем на даху або балконі.

Динамічні тарифи на електроенергію

Значення відновлюваних джерел енергії продовжуватиме зростати; до 2030 року щонайменше 80 % валового споживання електроенергії у Німеччині має покриватися з допомогою відновлюваних джерел енергії. Проте потужність вітряних турбін та сонячних установок коливається залежно від погоди. З 2025 року всі постачальники електроенергії повинні запропонувати динамічні тарифи, за яких ціна на електроенергію підвищується або знижується в залежності від поставок. Нині це зобов’язання існує лише великих постачальників.

Читайте також:  Зростання процентних ставок стимулює бізнес заощаджень за кредитами на купівлю житла

У міру поширення кліматично сприятливих технологій, таких як теплові насоси та електромобілі, споживання електроенергії також зростатиме, що підвищує важливість її ефективного використання. Динамічні тарифи повинні стимулювати прання білизни або зарядку електромобіля, коли є багато електроенергії і ціна на неї дешева. У майбутньому споживачі зможуть керувати цим через програму. Цільове споживання допоможе стабілізувати систему електропостачання загалом, вважає депутат від партії «зелених» Інгрід Нестле.

Витрати

У майбутньому приватні особи та дрібні споживачі не повинні платити більше 20 євро на рік за інтелектуальний лічильник електроенергії. Для домогосподарств з регульованими пристроями споживання, такими як теплові насоси, ця сума має становити 50 євро на рік. Федерація німецьких споживчих організацій (vzbv) вітала це рішення. “Це дозволить споживачам із встановленою системою інтелектуального обліку економити більше грошей, ніж вони повинні платити за нарахування плати за точки обліку”, – пояснив керівник групи з енергетики та будівництва Томас Енгельке. Однак ці стелі мають залишатися стабільними у довгостроковій перспективі».

Німецька асоціація квартиронаймачів висловила аналогічну думку. Якщо при установці лічильника буде потрібна нова шафа, орендодавці повинні будуть нести ці витрати і не мають права перекладати їх на орендарів. «Крім того, всі вимоги щодо захисту даних та безпеки даних мають бути гарантовані для орендарів».

Захист даних

Представники AfD застерегли проти державного контролю за споживанням електроенергії, а депутат Марк Бернхард попередив, що це може спричинити стеження за громадянами. Депутати Ампеля запевнили, що захист даних буде збережено і навіть покращено. Застосовується принцип економіки даних, заявив політик ВДП Міхаель Крузе. “Ми не хочемо “Штазі” для даних”.

З приводу попереджень про можливі відключення депутат від ХДС Томас Ярзомбек сказав: «Це повна нісенітниця». Робін Месарош із СДПН, використовуючи як приклад електромобілі, підкреслив: «Кожен зберігає контроль. Ви можете заряджатись, коли захочете, це точно. Але ви також можете користуватись перевагами вашої інтелектуальної системи обліку, яка дає вам вказівки, коли ви можете заощадити гроші».

Читайте також:  Postbank не побачив серйозних проблем

Дорожня карта

Уряд і Бундестаг хочуть швидше запровадити пристрої, тому було прийнято рішення про дорожню карту для подальшого розповсюдження так званого «роллауту». У ході цього процесу належить усунути одну перешкоду. Досі установка інтелектуальних лічильників дозволялася тільки в тому випадку, якщо не менше трьох компаній пропонували пристрої тієї стадії розробки, про яку йдеться. Тепер у зв’язку з зростаючим асортиментом пристроїв це вважається зайвим, тому незабаром можна буде легше встановлювати більше пристроїв, навіть якщо деякі функції з’являться тільки пізніше через оновлення.

Існує два етапи подальшої встановлення інтелектуальних лічильників. З 2025 року домогосподарства з річним споживанням від 6 тисяч до 100 тисяч кіловат-годин електроенергії матимуть право на встановлення цифрового лічильника протягом 4 місяців, якщо вони у цьому зацікавлені. Те саме стосується домогосподарств із встановленою потужністю виробництва електроенергії від 7 до 100 кіловат.

У 2028 році домогосподарства з річним споживанням понад 100 тисяч кіловат-годин або генератори із встановленою електричною потужністю 100 кіловат і більше будуть зобов’язані встановити цифровий лічильник.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :