Дефіцит газу в Німеччині в лютому – експерти остерігають

0
90

Дефіцит газу в лютому можливий, згідно з розрахунками мережевого агентства, а міністр економіки Хабек хоче заморозити ціни на електроенергію на додаток до газової вартості.

Дефіцит газу в Німеччині у лютому

Федеральне мережеве агентство повідомило, що дефіцит газу в Німеччині в лютому цілком можливий. Наразі питання енергопостачання та тиску на населення сильно хвилюють федеральний уряд та його інститути. А Федеральне мережеве агентство вже перевірило різні сценарії використання газу. Федеральний міністр економіки Роберт Хабек хоче спробувати полегшити тягар громадян за допомогою цінового гальма на електроенергію, повідомляє видання t-online.

Дефіцит газу в Німеччині у лютому: зима буде холодною

Федеральне мережеве агентство бачить шанси на те, що Німеччина переживе зиму без дефіциту газу. Але не може виключити останнього навіть за розрахованими новими сценаріями. «У сценарії 2 брак газу буде неминучим вже наприкінці лютого», — йдеться в оцінці агентства.

У сценарії відомство передбачає, що кількість газу, що залишився в Німеччині, скоротиться на 46 гігават-годин до 51 гігават-години через зниження імпорту, а зима буде холодною. З іншого боку, якщо Німеччина заощадить достатньо газу, дефіциту можна буде запобігти.

Дефіцит газу в Німеччині в лютому: за прогнозами його обсяг скоротиться на 46 гігават-годин до 51 гігават-години через зниження імпорту.  Фото: Oleksii Bilyk/shutterstock.com

«Якщо ми в Німеччині продовжимо виконувати нашу мету з економії, принаймні на 20%, три термінали ЗПГ введуть в експлуатацію не пізніше початку року, а очікувані взимку зниження імпорту та збільшення експорту, які нині особливо низькі, будуть досить помірними , то ми переживемо зиму без дефіциту газу в країні», – йдеться у доповіді.

Квота на електроенергію для домогосподарств

Федеральне міністерство економіки хоче запровадити обмеження цін на електроенергію. Це хочуть зробити разом із обмеженням цін на газ та зробити їх схожими. Це випливає з документа під назвою «гальмування цін на електроенергію — можливі варіанти».

Читайте також:  Де збудують новий балтійський термінал ЗПГ

Згідно з документом, також слід передбачити субсидовану базову квоту на електроенергію для домогосподарств. Допомога надаватиметься через муніципальні комунальні служби. “Дистриб’ютори повинні розвантажити своїх клієнтів через базову квоту”, – йдеться в документі.

За даними газової комісії, базова квота на газ має становити 80%. Пропозиції комісії з цін на газ мають виконуватися.

18 листопада заплановано засідання кабінету міністрів щодо гальмування цін на електроенергію та газ з метою їхнього одноманітного впровадження наскільки це можливо і розумно.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :