депутат заявив, що казахстанські лікарі прогулюють навчання за кордоном

0
44

На зустрічі з міністром охорони здоров'я у мажилісі депутат Рінат Заітов заявив, що казахстанські лікарі, які навчаються в Туреччині, насправді гуляють замість навчання, передає кореспондент NUR.KZ.

Депутат Заїтов уточнив у голови МОЗ Акмарал Альназарової, скільки держава витрачає на навчання казахстанських лікарів за кордоном – міністр заявила про суму 300 млн тенге.

“Міністри змінюються, ми кожного разу новому міністру повторюємо свої питання. (…) Це немаленькі гроші. Я був у Туреччині, там місцеві кажуть: “передаємо привіт вашому міністру охорони здоров'я, немає користі від того, що вони (казахстанські лікарі – прим.авт) .) тут навчаються.

Лікарі не навчаються, а гуляють. Як ви не розумієте, що на ці гроші вам найлегше найняти фахівця з Туреччини? Скільки тут є обладнання, технологій. Це було б ефективніше”, – процитував депутат турецьких колег.

У своєму зверненні до міністра Рінат Заїтов поставив одразу кілька питань щодо проблем охорони здоров'я – оскільки кожен вимагає детального розгляду, у МОЗ погодилися провести круглий стіл на задані теми, тому поки заява депутата залишилася без відповіді.

Нагадаємо, сьогодні депутат та екс-міністр освіти Асхат Аймагамбетов на засіданні мажилісу озвучив основні проблеми системи медичного страхування в Казахстані.

За його словами, “у МОЗ завжди одна відповідь на всі питання”.

Крім того, голова МОЗ Акмарал Альназарова висловилася, чому було звільнено її заступника. За її словами, у цифровізації охорони здоров'я було досягнуто нульового ефекту.

Наприкінці лютого мешканка Петропавловська зажадала покарати лікарів, які довгий час не могли поставити вірний діагноз її 7-річній дочці – дівчинка перестала вставати з постелі. Жінка висловила сумнів у компетентності лікарів.

У грудні 2023 року у грудні минулого року дворічний малюк помер у Костанаї. Його мати розповіла, що у хлопчика зросла температура. Лікар швидкої допомоги, що приїхав, оглянув малюка і поставив укол. Медпрацівник зазначив, що хрипів у дитини немає, горло не червоне.

Читайте також:  Нурали Аліп прибув до розташування збірної Казахстану

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я