DIHK побоюється зупинки виробництва через енергокризу

0
90

Торгово-промислова палата ФРН попередила про можливі збої у виробничому процесі деяких німецьких компаній.

DIHK побоюється зупинки виробництва

Торгово-промислова палата ФРН (DIHK) побоюється зупинки виробництва через енергокризу. Представники DIHK заявили, що за такого розвитку подій частина економіки країни зупиниться вже до початку 2023 року.

DIHK побоюється зупинки виробництва: нові прохання про допомогу надходять щодня

Президент DIHK Петер Адріан заявив, що дзвінки з проханням про допомогу зараз надходять щодня. Адріан пояснив, що додаткової підтримки потребують компанії з різних галузей.

Глава DIHK зазначив, що більшість цих підприємств не може продовжити договір на постачання електроенергії чи газу у 2023 році. “Якщо рішення знайти не вдасться, то частина економіки зупиниться вже наприкінці 2022 року”, – наголосив Адріан. У зв’язку з цим він закликав владу ФРН до дій.

Проблеми постачальників енергії

За словами Адріана, зараз більшість постачальників зіткнулася з великою проблемою. Вони просто не можуть вносити гарантійні депозити, які потрібні для компенсації можливих ризиків зміни вартості енергії.

“Ці депозити досягли небувалих висот”, – пояснив Адріан. З цієї причини постачальники, зокрема комунальні підприємства, не можуть зробити пропозиції щодо постачання енергії.

При цьому глава DIHK упевнений, що навіть заплановане обмеження вартості газу не зможе сприяти вирішенню проблеми. «Бо цей захід знизить вартість газу для приватних домогосподарств <...>, а не для постачальників», — розповів Адріан.

DIHK побоюється зупинки виробництва німецьких компаній: проблеми зі зміною постачальників

Президент DIHK заявив, що на відміну від приватних домогосподарств та малого бізнесу, великі та середні підприємства не можуть змінити свого базового постачальника. “Тому без пропозиції контракту ці компанії будуть повністю позбавлені енергії”, – додав він.

DIHK побоюється зупинки виробництва німецьких компаній через проблеми з постачанням енергії.  Фото: Ant Rozetsky / unsplash.com

Вочевидь, відсутність енергії у результаті призведе до зупинення виробництва та припинення діяльності підприємства. “У зв’язку з цим у терміновому порядку необхідно зробити так, щоб підприємства також могли змінити своїх постачальників”, – заявив Адріан.

Читайте також:  Торгівля з Китаєм загрожує банкрутством німецьким компаніям

На думку глави DIHK, інакше у різних секторах економіки можуть виникнути проблеми. Адріан додав, що припинення роботи деяких підприємств призведе до відповідних збоїв у сфері охорони здоров’я чи системи соціальної інфраструктури.

Нагадаємо, що уряд ФРН раніше ухвалив рішення про стримування цін на газ, яке коштуватиме 200 млрд євро. Влада вже розповіла про те, яку допомогу отримають приватні домогосподарства. Планується, що частина цих коштів також піде на допомогу німецьким компаніям.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :