Діловий клімат на Півночі покращився

0
29

Хоча економічні очікування все ще стримані, вони вже не такі песимістичні, як останні два квартали.

Діловий клімат на Півночі покращився

Діловий клімат на Півночі покращився

У першому кварталі цього року діловий клімат у Шлезвіг-Гольштейні покращився. Індекс економічного клімату зріс з 86,6 до 96,7 пунктів, повідомила у вівторок Торгово-промислова палата Шлезвіг-Гольштейна. Таким чином, індекс знову наближається до довгострокового середнього значення 109,2 пункту.

Хоча економічні очікування все ще стримані, вони вже не настільки песимістичні, як останні два квартали. Вперше до щоквартального економічного звіту були включені оцінки готельного та ресторанного бізнесу, які до цього збиралися окремо у двох щорічних опитуваннях.

Згідно з опитуванням, поточна ситуація в бізнесі в першому кварталі 2023 року залишилася приблизно на рівні попереднього кварталу. Навпаки, у ділових очікуваннях спостерігалося явне вдосконалення. Частка компаній, які чекають на менш сприятливу ситуацію, склала 28 %, що значно нижче, ніж у минулому кварталі (44 %). «Ситуація на енергетичних ринках значно покращилася, тому компанії знову стали впевненіше дивитися у майбутнє, – сказав Хаген Гольдбек, президент Торгово-промислової палати землі Шлезвіг-Гольштейн.

Особливо позитивно розвивається сфера послуг. Ситуація у роздрібній торгівлі та у транспортному секторі, навпаки, залишається напруженою. Плани з працевлаштування нових співробітників за квартал змін не зазнали: компанії утримують своїх співробітників через нестачу робочої сили.

У першому кварталі 2023 року для проведення опитування підприємців було опитано близько 4100 компаній.

Читайте також:

Читайте також:  Чи варто зараз відкривати ощадний рахунок у Німеччині

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :