Дівчаткам та їхнім батькам часто складно оцінити, яким має бути нормальний менст…

2
119

❗️Дівчаткам та їхнім батькам часто складно оцінити, яким має бути нормальний менструальний цикл. Недосконало знаючи інформацію про менструальний цикл, підлітки можуть не розповідати своїм близьких про порушення менструації або її відсутність.

Натомість батьки мають бути проінформовані про новий стан своєї доньки та донести правильну інформацію для дівчинки.✅

📌Статеве дозрівання – це процес змін в організмі, що охоплює фізичний, психологічний і емоційний стан і починається приблизно в 8-9 років. Перша менархе (перші місячні) можуть з’являтися з 9 років.

Її тривалість в середньому триває близько 28 днів. Коливання циклу ✔️від 21 до 35 днів також вважається нормальним. Менструальні кровотечі у підлітків в середньому тривають 3-7 днів.

Як тільки у дівчинки з’являється менструальний цикл , відбувається швидке дозрівання осі репродуктивного росту. За рік, 65% дівчаток мають регулярні менструальні цикли, з 10 або ж більшими періодами на рік.
Дівчатка з більш пізньою менструацією поступово прогресують до регулярних овуляційних циклів.

Протягом перших двох років після появи першої менструації у підлітків менструальний цикл може бути нерегулярним. 🔹І на встановлення нормального менструального циклу може йти до двох років.

🔺Так як менструації у підлітків часто не регулярні і це норма, у батьків дівчаток-підлітків часто виникає питання, в яких випадках починати хвилюватися?

Слід виділити основні приводи для тривоги:

📌Якщо перша менструація у підлітка не з’явилася до 15 років або не почали розвиватися молочні залози в 13 років.
📌Місячні раптово припинилися більш ніж на три місяці.
📌Менструальний цикл став нерегулярним.
📌Менструальний цикл триває менше 21 дня або більше 40 днів.
📌Менструальна кровотеча триває більше семи днів.
📌Менструальна кровотеча інтенсивніша, ніж зазвичай або потрібна зміна тампонів або прокладок частіше, ніж кожні дві години.
📌Є кровотечі між менструаціями.
📌Менструації супроводжуються сильним болем.

Читайте також:  Де я приймаю?Я дуже тішуся, що ви у мене такі свідомі і стежите за своїм жіноч...

Продовження у коментарях👇🏼

2 КОМЕНТАРІ

  1. А при нестабільних менструаціях в першу чергу слід звернути увагу на 👉🏻 зовнішні чинники (несприятлива атмосфера в родині дівчинки), спадковість, постійні стреси, посилені фізичні навантаження, неправильне харчування.

    При виявленні порушень, болей у дівчинки-підлітка слід одразу звернутись до гінеколога.

    У підлітків потрібно формувати відповідальність за їхнє власне репродуктивне здоров’я і впевненість у тому, що їхні проблеми будуть вирішуватися🤗. В такому разі їм легше розповісти про свої проблеми чи питання, які у них виникають.

    Будьте здорові та поінформовані. У разі чого – пишіть. 😉

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я