DIW очікує хвилю банкрутств у найближчі два роки

0
107

На думку голови Німецького інституту економічних досліджень Марселя Фратцшера, держава не зможе повною мірою допомогти підприємствам Німеччини.

DIW очікує банкрутств

Президент Німецького інституту економічних досліджень (DIW) Марсель Фратцшер очікує хвилю банкрутств у найближчі два роки у зв’язку з економічним спадом у Німеччині.

“Цілком ймовірно, що в найближчі два роки значно більша кількість компаній стануть неплатоспроможними або будуть змушені закрити свій бізнес”, – сказав голова Німецького інституту економічних досліджень.

DIW очікує хвилю банкрутств та рецесії економіки

За словами президента DIW Фратцшера, у багатьох німецьких компаній і так майже не лишилося ресурсів після пандемії коронавірусу. Тепер їм доводиться справлятися зі спадом попиту та підвищенням цін на енергоносії. Крім того, криза обмежує можливості для надання економічної допомоги. Ймовірно, держава більше не підтримуватиме компанії так щедро, як під час пандемії.

«Занепокоєння викликає те, що особливо молоді, інноваційні компанії розорятимуться, що сповільнить трансформацію економіки», — заявив Фратцшер.

DIW очікує хвилю банкрутств у Німеччині через високу інфляцію.  Фото: Morakot Kawinchan/shutterstock.com

За словами президента Німецького інституту економічних досліджень, відновлення економіки Німеччини, швидше за все, буде «слабким та затяжним». Наразі вона перебуває у стані рецесії, яка, за прогнозами, може значно заглибитись у найближчі місяці.

Останнім часом кількість банкрутств у Німеччині значно зросла. Згідно з підрахунками Інституту економічних досліджень Галле (IWH), у вересні багато компаній були змушені звернутися по захист від кредиторів. Кількість банкрутств товариств та корпорацій зросла на 34% порівняно з тим же місяцем минулого року та становила 762.

Ifo пропонує більш оптимістичний економічний прогноз

Тімо Волльмерсхойзер, керівник економічних досліджень мюнхенського інституту Ifo, оптимістичніший в оцінках розвитку економіки Німеччини, ніж президент DIW. За його словами, як і під час будь-якої рецесії, збільшиться кількість банкрутств та закриттів компаній. Але, загалом, підприємства значною мірою будуть в змозі перенести на себе збільшені витрати.

Читайте також:  Лінднер готує податкові пільги: кого це торкнеться

Саме тому інфляція зросла так, як вона виросла, вважає Волльмерсхойзер. Більше того, чимало компаній також скористалися можливістю підняти ціни понад необхідну через енергетичну кризу. При цьому ціни на паливо, газ чи нафту в деяких випадках вже знову знижувалися.

«Пік витрат, мабуть, уже позаду. І ми подолаємо цю кризу», – вважає Волльмерсхойзер. — «У цій рецесії будуть банкрутства. Але не обов’язково більше, ніж зазвичай».

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :