Економічний прогноз: уряд ФРН чекає на рецесію

0
94

Осінній прогноз песимістичніший, ніж весняний.

Економічний прогноз

Федеральний уряд очікує на рецесію в Німеччині наступного року. Осінній економічний прогноз свідчить про те, що інфляція залишиться на дуже високому рівні 7%, незважаючи на гальмування цін на газ. Результати прогнозу міністр економіки Роберт Хабек («Зелені») представить у середу, 12 жовтня.

Уряд очікує, що економічне зростання цього року становитиме лише 1,4%. 2023 року валовий внутрішній продукт навіть скоротиться на 0,4%. Як і багато економістів, уряд значно скоригував свій прогноз розвитку економіки у бік зниження.

Новий економічний прогноз уряду: що змінилося за півроку

У прогнозі, опублікованому цієї весни, федеральний уряд, як і раніше, очікував збільшення валового внутрішнього продукту на 2,2% цього року і на 2,5% наступного.

Економічний прогноз на два роки погіршився через проблеми з постачанням газу з Росії.  Фото: fotokaleinar/shutterstock.com

За даними агентства dpa, основною причиною корекції прогнозу є припинення постачання російського газу та високі ціни на енергоносії. Дорога енергія уповільнює промислове виробництво, особливо у енергоємних галузях.

Економічний прогноз уряду: як зниження цін на газ вплине на інфляцію

Інфляція цього року становитиме 8,0%, наступного — 7,0%, згідно з прогнозом уряду Німеччини. Без гальмування цін на газ її рівень був би значно вищим, особливо наступного року, вважає Кабінет міністрів.

У понеділок експертна комісія, призначена урядом, презентувала поетапну модель гальмування цін на газ. Вона передбачає одноразову виплату цього року та гальмування цін на газ для приватних домогосподарств і малих, і середніх підприємств, а також для промислових споживачів наступного року.

Газова ситуація у Німеччині

Провідні економічні дослідні інститути нещодавно також прогнозували невелике економічне зростання у 1,4% на поточний рік загалом та мінус 0,4% на 2023 рік у Німеччині. Однак у прогнозі ризиків вони попередили про глибоке скорочення витрат у разі нестачі газу взимку.

Читайте також:  Dax досяг 16 000 пунктів

Тим часом Німеччина продовжує домагатися прогресу в зберіганні газу, незважаючи на втрату російських поставок. Як показали дані операторів газової інфраструктури Європи (EIG), протягом 24 годин рівень заповнення газосховищ у Німеччині збільшився на 0,23 процентних пункти до 94,67%.

Позначки 95% потрібно досягти до 1 листопада, згідно з постановою Федерального міністерства економіки. У холодні зимові дні останніми роками до 60% споживання газу у Німеччині покривалося саме внутрішніми сховищами.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :