Економіка Австралії постраждала через стихійні лиха

0
300

Почастішання стихійних лих негативно позначиться на економіці країни в найближчій перспективі.

Економіка Австралії постраждала через стихійні лиха

Економіка Австралії відчула серйозний удар через повені та стихійні лиха. Економічні збитки стануть відчутними вже в найближчій перспективі. Більше того, уряд витратить сотні мільйонів доларів на підвищення стійкості до стихійних лих у майбутньому.

Стихійні дії розхитують ситуацію в Австралії. Страждає не тільки економіка, а й усі інші сфери та сфери життя. Серія повеней у 2022 році значно збільшила вартість життя у країні. Ціни на фрукти, овочі та інші продукти харчування стрімко зросли. Скоротилася активність сільського господарства, гірничодобувної промисловості, будівництва.

Повінь на південному сході країни серйозно позначилася на економіці Австралії, що відчутно вже зараз

  • втрати економічного зростання у четвертому кварталі становитимуть близько чверті відсоткового пункту;
  • економічна активність втратить близько п’яти мільярдів доларів у економічній активності.

За попереднім аналізом економічних фахівців, лише жовтневі повені додадуть 0,1 відсоткового пункту до інфляції як у грудневому, так і у березневому кварталах. Прогнозується, що до кінця 2022 року інфляція досягне піку 7,75%.

Економіка Австралії бореться з наслідками повеней

Економічний резерв цього року на випадок непередбачених обставин складав три мільярди доларів. Понад 38 мільйонів доларів направлять на допомогу у разі стихійного лиха в Австралії для фінансування додаткових добровольців.

Економіка Австралії постраждала через стихійні лиха.  Щоб упоратися з наслідками повені цього року, в резерві на випадок непередбачених обставин є 3 мільярди доларів для покриття витрат на відновлення після стихійних лих.  Фото: Karen Laårk Boshoff/pexels.com
Для підготовки до майбутніх лих у бюджеті буде передбачено до 200 мільйонів доларів на рік. Ініціативи щодо запобігання та протидії здійснюватимуться через Фонд готовності до стихійних лих.

Фонд фінансує різного роду проекти

  • греблі від повеней;
  • морські стіни;
  • укриття від циклонів;
  • евакуаційні центри;
  • протипожежні перерви.

За шестимісячний період лютневих, березневих та липневих повеней Служби Австралії надали майже 3,2 мільярда доларів допомоги 3,3 мільйонам заявників.

Читайте також:  Австралійці відмовляються від вихованців через брак грошей

За даними Ради з клімату, до 2030 року більшість Австралії не буде застрахована через ризик зміни клімату.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я