Економіка Берліна зросте вище середнього по Німеччині

0
94

Але чи збережеться економічне зростання наступного року?

Економіка Берліна зросте

Економіка Берліна зросте вище середнього країною. Якщо економічне зростання на загальнофедеральному рівні становитиме 1,4% 2022 року, то Берліні — 2,3%.

Проте, за даними Investitionsbank Berlin (IBB), берлінська економіка виявилася більш стійкою. Тому регулятор прогнозує економічне зростання 2,3% цього року.

Проте економісти не виключають, що економічне зростання «помітно охолоне». Хоча столиця має зберегти за собою лідерство.

Чому економіка Берліна зросте

Насамперед, вражаюче економічне зростання пов’язане зі столичною промисловістю, продаж продукції якої зріс на 45,7%.

За даними Державного управління статистики, лише з січня по липень обробна промисловість столиці заробила загалом 22 мільярди євро. Якщо тенденція збережеться, наприкінці року промисловість сягне понад 30 мільярдів євро.

Однак неясно, якою мірою зростання продажів зумовлене збільшенням цін. Справа в тому, що ціни на енергоносії вже на 32% вищі, ніж у липні попереднього року. Крім того, за аналогічний період кількість співробітників у берлінській промисловості скоротилася на 8000 до 71700.

Чи триватиме економічне зростання

Проте аналітики IBB бачать невизначеність у вхідних замовленнях. Імовірність ризиків оцінюється на 0,3% вище, ніж попереднього року.

Зокрема обсяг зовнішніх замовлень скоротився майже на 5%, а кількість дозволів на будівництво скоротилася на всі 10%.

Незважаючи на зростання продажів у сфері будівництва на 13,4%, зростає кількість скасування замовлень у будівельному бізнесі. До того ж свій слід залишають «вузькі місця» у постачаннях та зростання цін.

Економіка Берліна зросте вище середнього по країні, згідно з прогнозами економістів.  Фото: Scott Graham / unsplash.com

Більш певними залишаються туристична галузь та роздрібна торгівля. Наприклад, у період із січня до серпня до Берліна приїхало на два мільйони туристів більше, ніж роком раніше. Продаж у сфері гастрономії зріс на 84%, у роздрібній торгівлі — на 5,4%.

Читайте також:  Міністр сільського господарства МВ бачить комах як їжу

Тим не менш, економісти вважають, що обидві галузі очікує на повторний обвал продажів. Справа в тому, що рекордно високі споживчі ціни з високою ймовірністю призведуть до обмеження витрат споживачів у найближчі місяці. Фактично реальна заробітна плата у Берліні вже впала на 3% у другому кварталі.

Федеральний уряд очікує, що наступного року економіка Німеччини, навпаки, скоротиться на 0,9%.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :