експерти попередили про сувору зиму

0
123

Німецькі економісти побоюються, що економічні показники погіршаться.

Індекс Ifo впав

У Німеччині економічний барометр на найнижчому рівні з 2020 року. За даними дослідження експертів з Інституту економічних досліджень (Ifo), компанії не бачать упевненості у своїй діяльності. Тож у жовтні індекс Ifo впав, як повідомив Інститут економічних досліджень.

Індекс Ifo впав на 0,1 пункту: важливий економічний показник у Німеччині на найнижчому рівні з травня 2020 року. Настрій у німецьких компаніях у жовтні знову погіршився через енергетичну кризу. Крім того, можливість рецесії також непокоїть великих менеджерів у країні. Результати досліджень опублікували у Twitter.

Так, індекс ділового клімату Мюнхенського інституту Ifo знизився на 0,1 пунктів до 84,3 пунктів. У ході дослідження інститут опитав 9000 менеджерів компаній.

Індекс Ifo впав: про що турбуються експерти

В даний час компанії з тривогою думають про своє майбутнє через енергетичну кризу, різке зростання інфляції. Високі ціни в країні надають все більшого впливу на бізнес. Крім того, президент Ifo Клеменс Фюст заявив: “Німецьку економіку чекає важка зима”.

Індекс Ifo впав: настрої компаній на найнижчому рівні з 2020 року.  Фото: Corona Borealis Studio/Shutterstock.com.

Головний економіст Commerzbank Йорг Кремер також негативно дивиться на майбутні перспективи компаній. На його думку, взимку на економіку країни очікує серйозний спад. Крім того, особливо негативні очікування у секторі роздрібної торгівлі та у будівництві. У цій галузі індекс ділових настроїв на найнижчому рівні з 2016 року через скорочення замовлень, надто високі ціни на матеріали.

Скорочення будівельних замовлень

За даними Федерального статистичного управління, у Німеччині будівельні компанії зафіксували скорочення замовлень через зростання цін на матеріали, а також підвищення процентних ставок. Так, у серпні цього року обсяг замовлень знизився на 6% порівняно із попереднім місяцем. Більше того, порівняно з аналогічним місяцем минулого року показник упав на 15,6%. Це найсильніше зниження з 2015 року.

Читайте також:  Dax розпочав торги з мінусу У перші хвилини торгів німецький базовий індекс впав на 0,14 відсотка. Сьогодні о 09:19

За даними нового дослідження Ifo, клімат у сфері послуг дещо відновився порівняно з пандемійними показниками. Постачальники послуг не так песимістично дивляться на найближчі місяці, хоча деякі компанії справді переживають через можливе закриття.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :