Екстрена контрацепція або “План Б” В житті трапляються непередбачувані події. І…

0
18

⛔️Екстрена контрацепція або “План Б”

✔️В житті трапляються непередбачувані події. І в статевому – теж. Сповз чи порвався презерватив, зсунулась спіраль, забули випити КОК. І це ми вже не говоримо про сексуальне насилля.

☝️Саме для таких випадків і придумали методи ⛔️екстреної контрацепції.
Вони запобігають настанню вагітності у 95% випадків, але не можуть захистити від інфекцій. Ефективність препаратів залежить від багатьох факторів. Але пам’ятайте, що вже при вагітності ці методи не діють❗️Треба встигнути до❗️
✔️Нам відомі 3 типи екстреної контрацепції – гормональний, негормональний (на основі уліпристалу ацетат) та механічний. Перший блокує вивільнення яйцеклітини, другий – пригнічує вироблення необхідних для настання вагітності гормонів, а третій – перешкоджає імплантації плоду.
📌Гормональні та негормональні таблетки слід прийняти протягом 72 годин після незахищеного статевого акту. Механічний засіб (внутрішньоматкова спіраль) варто встановити протягом 5 діб.

🤔Мої пацієнти запитують – наскільки безпечно використовувати екстрену контрацепцію❓
✔️Звичайно, якщо так трапилось, а вагітніти ви не хочете – то такий спосіб ефективний та виправданий. Проте слід розуміти, що його придумали саме для екстрених випадків. Тому екстрена контрацепція не підходить для постійного прийому.
Як і будь-який препарат, вони мають ряд побічних дій (нудота, запаморочення, біль внизу живота, порушення циклу). Але їх може і не бути.
📌А от вживаючи таблетки постійно ви ризикуєте порушенням не лише циклу, а й гормонального фону.

❗️❗️В будь-якому випадку, якщо у вас з певних причин відбувся незахищений статевий акт – не слід відразу бігти в аптеку. Перше, що ви маєте зробити – зателефонувати до вашого гінеколога. Він знає особливості вашого організму та порадить, як краще діяти в такій ситуації.
Бережіть себе та будьте здорові❤️
#екстренаконтрацепція #якнезавагітніти #незахищенийсекс #незахищенийстатевийакт #аннакозакова #гінекологхірург #лікаргінекологрівне #гінекологрівне #лікаргінеколог

Читайте також:  Як часто ви робите УЗД органів малого тазу?Коли мої пацієнти приходять на щорі...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я