Енергокриза в Німеччині: які землі сильно постраждають

0
81

Згідно з новим аналізом, економіка Рейнланд-Пфальца та Саксонії-Анхальт, ймовірно, особливо постраждає від газової кризи.

Енергокриза в Німеччині

Отже, енергокриза у Німеччині та ЄС сильно вдарила по мільйонах громадян. Німці змушені були зіткнутися з новими реаліями. Продукти стають надзвичайно дорогими, зростає вартість бензину, навіть відвідування ресторану стає недешевим задоволенням. Але виявилося, що деякі федеральні землі постраждали більше від інших. Отже, по кому вдарила енергокриза у Німеччині?

У цих федеральних землях розвивається хімічна промисловість. Саме тому вони сильніше переживають наслідки енергокризи.

Енергокриза в Німеччині

Берлін, Гамбург і Бремен – регіони з розвиненою сферою послуг. Через це вони менше страждають від кризи. Дані підтверджені у дослідженні. Баварія і Баден-Вюртемберг мають сильну економіку. Це дозволило їм «легко позбутися». У цих регіонах розвинена автомобільна промисловість. Виробництва, що потребують енергоспоживання, представлені меншою мірою.

Scope проаналізував, на яких землях знаходяться енергоємні виробництва. Це хімічні та нафтопереробні підприємства. Також багато ресурсів потребує виробництво кольорових металів.

У Рейнланд-Пфальці є найбільше таких підприємств (трохи менше 10%). Там ґрунтується хімічний гігант BASF. Далі йде Саксонія-Анхальт (близько 7%). У землях розвивають також паперову промисловість.

За оцінками Scope, валова додана вартість у Рейнланд-Пфальці скоротиться на 1,2% цього і наступного року. У Саксонії-Анхальт – мінус 0,9%. Валова додана вартість розраховується шляхом віднімання проміжних витрат із вартості продукції.

Хто постраждає менше

Північний Рейн-Вестфалія (-0,7%) та Гессен (-0,6%) постраждають менше. Там є важливі хімічні підприємства. Проте економіка має ширшу спрямованість. У Баварії та Баден-Вюртемберг втрати становитимуть 0,3 і 0,4 відсотка відповідно.

Читайте також:  Кельн витратить 8 мільярдів євро на великі проекти

Джуліан Ціммерманн, відповідальний за рейтинги у Scope, сказав, що збитки обчислюються мільярдами. Проте землі зможуть впоратися із наслідками. Наприклад, економіка Рейнланд-Пфальца зростатиме, оскільки там базується Biontech, виробник вакцини від коронавірусу. Бюджети федеральних земель також перебувають у безпеці.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :