EnviaM та Mitgas знизять ціни з 1 липня

0
32

Гуртові ціни стабілізувалися, але все ще значно вищі, ніж 2 роки тому.

EnviaM та Mitgas знизять ціни з 1 липня

EnviaM та Mitgas знизять ціни з 1 липня

Постачальник енергії в східній Німеччині EnviaM знизить ціни на електрику та газ для сотень тисяч споживачів. Проте внаслідок державного гальмування цін вони мало відчують у своїх гаманцях. Як оголосила компанія у понеділок, ціна на електроенергію в базових договорах постачання та супутніх договорах знизиться на 4,55 цента до 43,51 цента за кіловат-годину брутто (мінус 9%). Дочірня компанія Mitgas також оголосила про зниження ціни на 3,88 цента до 15,08 цента за кіловат-годину (мінус 20%).

Внаслідок війни в Україні оптові ціни на енергоносії минулого року сильно зросли. Електроенергія та газ закуповуються для клієнтів за довгостроковими та середньостроковими контрактами, пояснив директор з продажу EnviaM Патрік Катер. Проте як базовий постачальник компанії довелося залучити понад 40 тисяч нових споживачів електроенергії та близько 12 тисяч нових споживачів газу. Енергію для них довелося закуповувати в найкоротші терміни – за цінами, що сильно зросли на той момент.

Тому на початку року компанія значно підвищила ціни на споживання: 20,28 цента на електроенергію та 6,31 цента на газ – і, таким чином, значно більшою мірою, ніж оголошене нині зниження. Через державне цінове гальмо ціни нині стримуються, тому споживачі платять максимум 40 центів за кіловат-годину за електрику та 12 центів за газ за 80 % свого річного споживання. Решта фінансується державою. Тому на даний момент споживачі EnviaM і Mitgas отримають лише незначну вигоду від зниження цін, які залишаються вищими від цих цінових гальм.

Ціни поки що високі

За словами Катера, оптові ціни стабілізувалися, але все ще значно вищі, ніж 2 роки тому. «Це не зміниться у середньостроковій та довгостроковій перспективі», – пояснив він. Експерт послався, наприклад, на більшу кількість стадій переробки газу ЗПГ порівняно з колишнім російським трубопровідним газом. Розвиток попиту на енергоносії та перебіг війни в Україні, а також зростання цін на сертифікати CO2 та підвищення вартості викопного палива для виробництва електроенергії вплинуть на майбутній розвиток цін. Вплив також вплинув на закриття атомних електростанцій у Німеччині та доступність французьких реакторів.

Читайте також:  Шольц та Хабек приїжджають на Рюген

За наявними даними, нові ціни на електроенергію діятимуть з 1 липня близько 800 тисяч приватних і комерційних споживачів у деяких частинах Саксонії-Анхальт, Саксонії, Тюрингії та Бранденбурга; для Mitgas це близько 55 тисяч споживачів.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :