Ескен закликала запровадити податок на надприбуток у Німеччині

0
92

На думку лідера СДПН, гроші від податку мають піти на відновлення України.

Ескен закликала запровадити податок

У вівторок, 25 жовтня, у Берліні відбулася Міжнародна конференція з питань відновлення та модернізації України. Наступного дня лідер СДПН Заскія Ескен закликала запровадити податок на надприбутки у ФРН. На її думку, отримані кошти мають бути спрямовані на допомогу Україні.

Той факт, що політики від партії СДПН виступають за введення податку на надприбутки, не новина. Проте Ескен розповіла про нові причини для запровадження такого податку терміново. При цьому голова парламентської фракції партії «Ліві» Дітмар Барч підтримав лідера СДПН.

«План Маршалла XXI століття» та податок на надприбутки

Ескен заявила, що план Маршалла XXI століття, створення якого ініціював канцлер ФРН Олаф Шольц (СДПН), є ознакою солідарності Німеччини. Вона додала, що війна в Україні принесла не лише страждання, а й великі проблеми через зростання цін на енергоносії та продовольство.

Лідер СДПН наголосила, що для надання фінансової допомоги Україні Німеччина має запровадити відповідний податок на надприбутки. На думку політика, тільки таким чином уряд ФРН досягне поставленої мети в умовах глобальної продовольчої кризи.

Ескен закликала ввести податок на надприбутки, на думку політика, тільки так Німеччина зможе реалізувати «план Маршалла XXI століття».  Фото: VAKS-Stock Agency/shutterstock.com

При цьому Ескен зазначила, що громадяни, які мають високий дохід, готові до таких змін. Крім того, на думку лідера СДПН, серед них є й ті, хто готовий зробити навіть більший внесок.

Ескен закликала запровадити податок на надприбутки: підтримка ідеї з боку Барча

Голова парламентської фракції партії «Ліві» Дітмар Барч підтримав пропозицію Ескена. Проте політик запропонував масштабніше рішення. «Нам потрібна загальноєвропейська участь надбагатих», — заявив він.

Політик підкреслив, що звичайні платники податків вже зараз зазнають наслідків високого рівня інфляції, який зокрема виражається у зниженні купівельної спроможності. Барч пояснив, що жителі ФРН не повинні самі оплачувати рахунки за війну.

Читайте також:  Фінансовий дефіцит у старості - більшість стурбована

Депутат від партії «Ліві» заявив, що Росія також має зробити певний внесок у відновлення України. На думку Барча, необхідно щоб активи російських олігархів, конфісковані ЄС, були використані для усунення наслідків війни в Україні.

«Але порядок неправильний. Світ має настати до початку відновлення. Правильно було б: мир, а потім конференція з реконструкції», – заявив Барч. У зв’язку з цим політик також закликав уряд ФРН докласти набагато більших зусиль для дипломатичного врегулювання ситуації.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :