Фальшива посмішка робить людину щасливішою

0
212

Вчені просили людей копіювати усмішку актора чи зовсім не посміхатися, а потім питали про настрій.

Несправжня посмішка.  Фото: RyanMcGuire/pixabay.com

Американські дослідники встановили, що фальшива посмішка може зробити людей щасливішими. Вчені опитали приблизно чотири тисячі людей із 19 країн, повідомляє журнал Nature human behaviour.

Читати також: Як залишатись щасливим під час кризи.

Фальшива посмішка робить людину щасливішою

Штучна напруга лицевих м’язів так, ніби людина посміхається, робить людей трохи щасливішими. Такого висновку дійшли вчені після опитування 3 878 респондентів у 19 країнах.

Дослідження проводили як вчені, прихильники гіпотези про зв’язок штучної посмішки з настроєм, і скептики. Керував групою Ніколас Коулз зі Стенфордського університету у Каліфорнії.

Психологи вважали, що зв’язок між м’язами обличчя та відчуттям щастя існує, але інші вчені не поділяли їхніх поглядів. Дослідження давали різні результати, залежно від того, хто їх проводив.

Тоді Коулз вирішив організувати оглядове дослідження, але чітких результатів здобути не вдалося. Стенфордський учений створив міжнародну дослідницьку групу Many Smiles Collaboration і провів ще один експеримент.

Хід експерименту

Опитування людей розділили на групи. Респонденти однієї з груп мали наслідувати актора, який усміхається. Піддослідні з іншої групи мали просто підняти куточки рота. У третій групі людей попросили затиснути в зубах ручку, але так, щоб не торкатися її губами. Також був гурт, у якому не можна було посміхатися.

Після цього у людей питали, наскільки вони щасливі за шкалою від одного до семи. Один — зовсім не щасливі, а сім — дуже щасливі.

Вийшло, що штучно усміхнені люди набирали вищі бали, ніж ті, хто мав зберігати нейтральний вираз обличчя. Ті, хто наслідував актор і просто підняв куточки рота, були щасливішими, хоча статистичні відмінності невеликі — менше одного бала.

Читайте також:  EA анонсувала The Sims 5

Фальшива посмішка робить людину щасливішою.  Фото: Mike Jones/pexels.com

У той же час ті, хто тримав у зубах ручку, не показали відмінних від неусміхнених результатів. Вчені припускають, що м’язова напруга при укусі переважала відчуття усмішки. Тому респонденти набрали приблизно стільки ж балів, скільки люди з нейтральним виразом обличчя.

Незважаючи на встановлення зв’язку між мімікою та відчуттям щастя, вчені поки що не можуть дати точної відповіді, чи можна використовувати цей метод для підвищення настрою пацієнта.

Хоча вони не виключають, що невеликий ефект від одноразової фальшивої посмішки через тривалий час може дати суттєві результати.

Читати також:

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я